Wpis z mikrobloga

Mirki, elektroniczny termostat na kaloryfer, może się z czasem blokować? Ma ktoś nie wiem więcej niż 5 lat żeby powiedzieć? Bo czasem ciężko jest ręką odkręcić manualny a co dopiero jak tam jakiś mechanizm miałby to przekręcić. Ogólnie jeśli mielibyście robić jeszcze raz to też robilibyście? Jakie funkcje taki elektroniczny zawór na kaloryferze daje konkretnie wam? Jakiś pierwszy przykładowy link: https://www.pepper.pl/promocje/smart-glowica-do-kaloryfera-moeshouse-tuya-zigbee-30-z-eu-za-3443-at-banggood-570307

Czy każdy kaloryfer ma możliwość zamontowania termostatu po drugiej stronie od przyłączy, czy niektóre muszą go mieć zdłuż rury, i wtedy gałka nie będzie równolegle z kaloryferem i też po drugiej stronie, a prostopadle do rury i pomiędzy rurą a grzejnikiem?
#remontujzwykopem #ogrzewanie #dom #grzejnik #pytanie #smarthome
Pobierz
źródło: comment_1662800353qtnUZ0EUTFY3zEgtcC6UDH.jpg
  • 12
@interpenetrate:
Sprawdź/wymień baterie i unikaj ładowalnych NiMH - mają 1,2 zamiast 1,5V co czasami może być za mało aby poruszyć bolcem.

Warto sobie też ustawić automatyzację aby raz na jakiś czas (2 tygodnie/miesiąc) głowica zrobiła pełny cykl zakręcanie/odkręcanie właśnie po to aby zapobiegać "zastaniu".
Minus taki że to zużywa baterie o których mało kto pamięta i chce mu się wymieniać poza sezonem grzewczym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpenetrate: ja mam w całym domu elektroniczne, co sobotę o 12 otwierają się i zamykają żeby rozruszać zawór, przy czymś takim będzie nieśmiertelny bo zazwyczaj blokują się przez to że są ciągle w jednej pozycji i zarasta je kamień. I to nie ja tak ustawiłem,a producent, więc sprawdz czy te co wybierzesz mają coś takiego czy musisz to oprogramować. Po czasie to wziąłbym głowice na ZigBee, a nie bt bo wygodnej
Minus taki że to zużywa baterie o których mało kto pamięta i chce mu się wymieniać poza sezonem grzewczym.


@Diabl0: czy jest jakiś wskaźnik baterii np. w aplikacji i powiadomienie o niskim stanie baterii, oraz na ile one starczają?
@kwiateusz: jakie głowice byś polecał? Podobno one różnią się głośnością działania, ale to chyba nie jest uciążliwe zbytnio? A zobacz jeszcze proszę ten temat, bo tu opisałem całą instalację cieplną i może byłbyś w stanie mi coś pomóc bo właśnie masz w domu całym takie głowice to może coś jeszcze? Ile dałeś za te co masz?
@interpenetrate: ja mam aktualnie eq-3. Działa to ok, ale problem jest taki że termometr mają wbudowany czyli jest on blisko grzejnika, często trzeba regulować albo offset (tzn. ile ma sobie odjąć/dodać głowica do temperatury) albo samą temperaturę. Ta głowica ma 2 wersje, zwykłą bez łączności bezprzewodowej i z BT. W drugim wątku pisałeś że chcesz to zdalnie ogarniać to trzeba by do nich dorobić centralkę czyli wchodzi jakieś raspberry albo inne
@interpenetrate: eq3 nie ma takiej opcji w standardzie, mozna w HA czy Domoticzu dorobić żeby powiedziało termostatowi weź się skręć bo za ciepło, ale musisz to sobie sam oprogramować. Mi ogólnie nie za bardzo chce HA gadać z tym termostatem dlatego planuję wymianę
@kwiateusz: a widziałeś to? https://hejdom.pl/blog/31-newsy/738-news-aqara-e1-termostat-inteligentna-glowica.html
tylko w #!$%@? droga, przydało by się coś za 1/3 tej kwoty
a tutaj porównanie z sierpnia
https://hejdom.pl/blog/20-testy-porownawcze/627-ranking-smart-glowic-termostatycznych.html
Co myślisz o tym Homematic IP?
co głowica musi mieć żeby móc sobie "doprogramować" żeby czytało te temperatury? Co musi mieć w środku żeby móc to robić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpenetrate: aqara wymaga ich ekosystemu czyli bramki i czujników od nich, więc skompletować nie będzie tanio.
Homematic jw. ma swój ekosystem.
Jeśli chcesz prosto to te 2 opcje wyżej są ok, bardziej bym szedł w aqare bo ona ma mnóstwo różnych dupereli. Jak chcesz tanio to trzeba dużo szukać i kombinować jak spiąć różne systemy że sobą, ten etap jeszcze przede mną i wiem że będzie długi i ciężki