Wpis z mikrobloga

@AlexAndR: No to po prostu szukasz wentylatora na złącze Molex, o ile gdziekolwiek znajdziesz taki wentyl. Obecnie od lat standardem są złącza 3-pinowe, 4-pinowe jeżeli to PWM. Ewentualnie znajdź adapter Molex>3-pin.
@AlexAndR: złącze molex ma cztery piny, ale do zasilania wentylatora wystarczą dwa przewody. Ten wentyl z allegro będzie OK od strony podłączenia, natomiast nie uważam, że to dobry wybór pod kątem wydajności. Lepszym byłby zakup porządnej 120-tki, np. Arctic Cooling P12 i dokupienie (jak mówi @supra107) przejściówki z molex na 3-pin.
@L3gion: tak byl podlaczony stary (wiec tak bedzie najlatwiej zrobic podmianke) + dostac sie teraz do plyty glownej przez wszystkie kable jest doslownie niemozliwe (nie pytaj). skoro ten z allegro to syf to polec jakis z taka sama wtyczka jak u mnie.
@gomjeden: nie wiem czy to ogarne. chcialem zamowic online na szybko ale chyba bez wizyty w jakims sklepie sie nie obejdzie. beda mieli takie przejsciowki np w x-komie zebym mogl sobie to podpiac tak jak mam teraz?
@AlexAndR: Tak jak kolega mówił, Arctic P12 i przejściówka. Tak jako ciekawostkę, moja obudowa ma wbudowany regulator prędkości wentylatorów, który działa na zasadzie regulowania napięcia idącego z Molexa do 3-pinowej złączki w którą wpina się wentyle. Tak samo możesz kupić porządny wentyl z prostą przejściówką Molex > 3-pin i będziesz miał porządny wentyl na archaicznym złączu.
@L3gion: burdel to i tak delikatne okreslenie xP. aha no ok na pewno bedzie lepszy. tylko on na pewno ma taka wtyke jak ten moj stary (w sensie jedna)? pytam bo po wpisaniu na yt molex fan widzialem, ze niektore maja jakby 2 wtyczki a ja mam jedna i sobie ja spinam pomiedzy 2 wtyki idace od zasilacza. moze to brzmi noobowsko ale niestety nie jestem nie znam sie na tym.
@L3gion: k znalalzem filmik na yt z proponowanym przez ciebie wiatrakiem. koncowka sie zgadza. boje sie jedynie, ze bedzie zbyt glosny na max obrotach (molex nie posiada mozliwosci zmniejszenia mocy). mialbys ewenutlanie jakas delikatnie slabsza/cichsza propozycje?