Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #druk3d #elektronika #automatyka
Nie chciałby ktoś kupić zestawu ze zdjęcia?
Wrzeciono ER11 - 0,5kW z uchwytem
Regulator prędkości,
3 tulejki: 3.175mm, 4mm, 6mm
46 frezów min do pcb, do cięcia, do grawerowania.

Wrzeciono pracowało może z godzine, 90% frezów nie było używanych a te co były to stan idealny, jedna tulejka zapakowana w folie od nowości.
Cena: 400 zł
Oczywiście wystawię aukcję na allegro lub olx gdzie tam kto woli.
emesi - Mirki z tagów #druk3d #elektronika #automatyka
Nie chciałby ktoś kupić zesta...

źródło: comment_1662544535jN1tUdXAvsVhxnuh6E2Pk7.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emesi: jak bicie/wibracje/luzy tego wrzeciona?
To w ogóle jest prawdziwe wrzeciono, czy chińczyk po prostu wsadził uniwersalna tulejkę ER na os silnika DC i wio, niech łożyska wytrzymują siły boczne ?
@hrumque: luzów nie ma. Bicia nie mam czym zmierzyć, w karcie podawali 0,01mm - czy tyle faktycznie jest, no ciężko powiedzieć, ale nie lata i nie widać żeby zataczało okręgi. Ja też wyciałem na tym tylko kilka małych arkuszy sklejki i trzymało wymiar z projektu. Wibracje są i są spowodowane wentylatorem, po zdjęciu ustają ale nawet jak jest włożone to nie ma tragedii.
Nie rozbierałem tego wrzeciona, nie wiem jak jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hrumque: Przecież widać że to zwykły DC
@Atariauke: silnik wiadomo że zwykły DC (za tą cenę nie będzie to trójfazowy wysokoobrotowy 400Hz z falownikiem wektorowym) ale silnik DC też może być "zwykły" typu byleco co miało pracować w wierarce albo melakserze, z zębatką na osi - a tu zostało użyte bo było tanie i było. Albo może być dobranym silnikiem DC do frezowania wprost z osi- z odpowiednim łożyskowaniem wału,