Wpis z mikrobloga

4 dni temu pisałem o problemach wykrywania przez F1 22, w wersji 1.09, kierownicy T300 i pedałów TLCM podłączonych przez USB, z najnowszymi sterownikami i firmware do bazy. Przy podłączeniu pedałów do bazy przez wtyczkę RJ12 działało, jednak niesmak pozostawał.

Na forum EA jeden z użytkowników podrzucił swoje rozwiązanie problemu. Miał ten sam problem.
Należy podłączyć do kompa tylko kierownicę, uruchomić grę. TLCM za pomocą USB podłączyć dopiero po pojawieniu się menu głównego, z opcjami, f1 life itd. W tym momencie F1 22 łaskawie wykryje oba urządzenia i pozwoli skonfigurować osie w kalibracji.
Jeśli gra zostanie uruchomiona z jednocześnie podłączoną bazą i pedałami przez usb będzie za późno. Przy działającej F1 22 doraźne odłączanie i podłączanie nie zadziała. Pozostaje restart gry.

#f122 #simracing #thrustmaster #tlcm #t300 #ea #codemasters
  • 3
@kekacz: ja mam CSL DD i kółko od mclarena i w f1 21 nie dało się przełączać podmenu bo binda się nie da zmienić. To tutaj to naprawili w f122 (w końcu), że mclaren ma pod inny przycisk (nie 8 - którego fizycznie na kierze gt3 v2 nie ma). Tylko, że co każde odpalenie gry trza przywracać profile ustawień bo i tak wraca to do tego stanu jak w F1 21