Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@macan: diesla raczej się nie da wlać, bo otwór do baku w autach benzynowych jest węższy, niż średnica pistoletu od tankowania ropy. Chyba, że to jakieś w #!$%@? stare auto.
  • Odpowiedz
czy wlałem do auta (benzyny) diesla, czy benzynę?


@macan: musiałbyś być mocno zdolny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Różne średnice pistoletów zapobiegają wprawdzie zazwyczaj omyłkowemu zatankowaniu oleju napędowego do samochodu z silnikiem benzynowym z ciasnym króćcem wlewowym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@macan: zasadniczo wlanie diesla do benzyny jest mało prawdopodobne, bo wlew benzyny ma mniejszą średnica i jest to trudne do zrobienia.

Jeśli dałeś radę przejechać 30km, to raczej nie to, uszkodzenie powinno pojawić się po kilku kilometrach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nieszkodnik: no i sprawdziłem wlewy, teoretycznie da się to zrobić, bo początkowy rozmiar wlewu jest taki sam, potem w benzynie się skraca, ale klapka we wlewie benzyny działa na tyle delikatnie, że mogłaby się poddać lecącej cieczy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nieszkodnik: no tak, ale co mi po różnicy w cenie jeśli na wyciągu mam tylko kwotę 50 zł...

Najlepsze jest to, że ja na co dzień jeżdżę dieslem właśnie, a auto nie jest moje i zalewalem je ponad tydzień temu xd (jeździłem wieloma autami, nigdy mi się nie zdarzyło zamienić paliw)

Chrzczona benzyna.. nie wiem, może, ale to stacja na którą często jeżdżę
  • Odpowiedz
@macan: w każdym razie… Jeśli zrobiłeś 30km i samochód nie dawał znaków, że coś jest nie tak (przerywanie na przykład) to szukałbym przyczyny gdzie indziej. Nie wiem jak jest to rozwiązane w Astrze, ale wziąłbym przewód paliwa pod maską wypiął, włożył do butelki, pokręcił i powąchał co leci.
  • Odpowiedz
@macan: Wybłyskaj sobie kody. chociaż to tak mozolne zajęcie jak pisanie strony www w notatniku.. no ale możesz odczytać błędy mając spinacz do papieru.
najlepiej przydałby się laptop z opcomem.

Co do paliwa, no to chyba wiesz ile litrów kupiłeś.. więc znając różnice w cenie i wiedząc że zapłaciłeś 50zł idzie wywnioskować.
  • Odpowiedz