Wpis z mikrobloga

Jak znaleźć stanowisko pracy w IT gdzie robi się swoim tempem i nie bierze udziału w Scrumie/Sprintach? Tak żeby nie było rotacji i można było zagrzać miejsce na dłużej niż 2-3 lata. Trzeba szukać Legacy systemów gdzie się je tylko utrzymuje? Chciałbym zostać tym wykopowieczem co tak wszyscy mówią że tylko 2h pracy dziennie a reszta to wykop.

Jestem w stanie zmienić język i technologię z Javy na coś innego.

#robpil #pracait #programowanie #korposwiat
  • 46
  • Odpowiedz
  • 123
@bootcamp_java_developer ja przepracowałem 5 lat swojego życia w software house'ach zanim postanowiłem się skupić na firmach produktowych. Dla mnie to jak niebo i ziemia. W software house'ach po prostu klient ma być zadowolony, masz liczyć wszystkie godziny spędzone na tasku do 1m i masz problem gdzie zalogować pójście na obiad, kibel czy zwyczajne pogadanie z kimś o priorytetach w zespole. SH traktują ludzi jak zwykłe maszynki do wyciągania pieniędzy. Kilka razy cos
  • Odpowiedz
@Meph1k: @bootcamp_java_developer: z drugiej strony - firma z własnym produktem często ma ludzi którzy siedzą tam 8+ lat, są dinozaurami, mówią, "że się nie da, bo oni tak robią od X lat i to działa, a w ogóle to po co zmieniać prace przecież tutaj jest tak super, a te ha tfu kontraktornie to najgorszy syf" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: O to o mnie, firma z własnym produktem, już 5 lat siedzę, podwyżki co roku wg stawek rynkowych, więc i ponad 30% się bywało. Jak firma jest ogarnięta to wie ile kosztuje pracownik na rynku, a jak takiego straci to wie jakie to są koszty w pozyskaniu nowego.
  • Odpowiedz
@Meph1k: Nie wiem kiedy to było ale 50/h to nie brzmi bynajmniej jak software house. To nie SH ani nawet outsourcing traktuje ludzi jak maszynki do wyciągania kasy tylko januszeksy. Firmy które mają własne produkty też bywają kołchozami.

@bootcamp_java_developer: Większość IT w ogóle pracuje w scrumopodobnym agile. Inne metodyki agile też mają sprinty, nie tylko scrum. Nie wiem jaka dokładnie jest sytuacja u ciebie, ale ja sam narzekałem na scrum
  • Odpowiedz