Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie takie: do jakiego lekarza byście się udali z ciągłymi zawrotami głowy? Okulista? Neurolog? Laryngolog? Mam te zawroty od miesiąca, nawet na siedząco/leżąco potrafię mieć kołowrotek w głowie. Brałam czasem aviomarin, żeby przestało mi się kręcić, ale to tylko na chwilę pomagało. Badania krwi wyszły ok. Diagnozować sama się nie chcę, ale potrzebuję podpowiedzi co to może być za guano...
#medycyna #zdrowie
  • 15
@yadzka95: ale jakie inne objawy, bo samo kręcenie w głowie to może być z wielu powodów, były jakieś zdarzenia nietypowe przed wystąpieniem objawów, np. kleszcz ugryzł ... ?
@KollA: to na pewno borelioza, nie ma stu innych częstszych przyczyn zawrotów głowy

@yadzka95: neurolog/laryngolog, przyczyny mogą być różne i te dwie działki się tym zajmują. I jeden i drugi potrafi ocenić i skierować cię dalej odpowiednio.
@Strahl: przecież się tylko spytałem, o coś nietypowego, nie narzucam odpowiedzi, sam miałem kleszcza w lipcu i po 3 tygodniach lądowałem na podłodze bez świadomości, dwa razy (ciekawe uczucie, bo dochodząc do siebie człowiek jakby się budził)
powtarzanie, że kleszcz to tylko bolerioza to skrajna ignorancja dla wiedzy o kleszczach
dawka czyni truciznę (czas wkłucia kleszcza), kleszcz przekazyje wirusy, bakterie i pasożyty (pierwotniaki), to wiemy na dzisiaj