Wpis z mikrobloga

Hej, którą sieć urządzeń wybrać do smart home? Aktulanie mam suplę, ale to dosłownie 2 urządzenia do sterowania światłem.

Teraz chcę dorzucić sterowanie światłem w pozostałych pokojach, przekaźnik do włączania/wyłączania klimatyzacji i liczenia zużycia prądu, podobnie dla kilku innych urządzeń oraz czujniki temperatury i wilgotności.

Zastanawiam się nad tuya zigbee, ale nie jestem do końca przekonany.

Do klimy 5kW, z maks poborem 2500W myślałem o RTX TUYA ZIGBEE ZRS1M, ale troche boję się, że może to nie podołać w czasie rozruchu.

#supla #tuya #zigbee #shelly #inteligentnydom #smarthome
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Do klimy 5kW, z maks poborem 2500W myślałem

@mrkobel: ja do podobnej mam gosund sp111 (z wgrana Supla oczywiście) i nie ma najmniejszego problemu. Chwilowy prąd udarowy załączenia nie jest tu istotny - ograniczenie mocy jest dla poborów długotrwałych, sekundowy pobór nic nie zaszkodzi. No i jeśli klima jest inverter to nie ma żadnego udaru.
Inna sprawa że załączać i wyłączać tak klimy - przez odcinanie 230v - nie należy. W
  • Odpowiedz
@hrumque: @L3stko: dla klimatyzacji interesuje głównie aktualny pobór prądu, a włącz/wyłącz to interesuje mnie w kwestii zimy. Klimatyzacja ma funkcję grzania oraz grzałki, jeśli jej nie wyłączę na zimę to będzie pobierać prąd, aby być ciągle w gotowości. Nie chcę sterować tym ręcznie, bo czasami będą używał jej do grzania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrkobel: ja używam supli od strony Supla cloud , a od strony urządzeń (poza kilkoma fabrycznymi od zamela , jak no licznik 3fazowy dwustronny, albo dimmer 230v, bo nie bardzo było czym to zastąpić od strony hardware) - modułów konwertowanych na suple oraz 100% diy na esp, część z firmware generowanym przez GG, część z ręcznie modyfikowanym kodem.
Próbowałem esphome i easyesp - działa, jest ok, ale komplikacja budowy calego systemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrkobel: z tym że ja jestem zwolennikiem wszystko w jednym systemie, nie lubię mieć rozrzuconego po X aplikacji, a tym bardziej z jakimś cloudem od producenta chińskiej żarówki, od odkurzacza l, od czegoś tam - każdy osobno, każdy z kontem mailem hasłem i każdy zdalny, ew integracja jednego z drugim zerowa albo możliwa ale tylko przez Googlehome czy inna Alexe - czyli kolejne online guano z kontem i szpiegowaniem korpo.

Najlepszy
  • Odpowiedz