Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie "kolorowych" alkoholi na weselu.
Chciałbym zakupić następujące alkohole:
- whisky
- aperol
- proseco
- wina białe (na stole)
- wina czerwone (na stole)

Chciałem zapytać jakich marek polecacie wina białe, czerwone i mniej więcej ile po każdych z alkoholi byście radzili kupić na 79 gości weselnych (w tym około 10 dzieci). Barmana nie będzie tylko każdy będzie sobie podchodził do "stolika alkoholowego" i polewał.

Za pomoc chętnie mogę odwdzięczyć się jakimś blikiem.

#alkoholizm #alkohol #wesele #slub #whisky #aperol #wino
  • 10
  • Odpowiedz
@sluchawki_bez my na naszym mieliśmy takie białe:
https://domwina.pl/product-pol-407-Telish-Chardonnay.html

Ładna butelka, dobre wino - ale udało się dobry rabat ogarnąć przez znajomego co pracuje w hurtowni. Spotkałem się też ze zwykłym Carlo. Pamiętaj, żeby wziąć parę butelek bezalkoholowego, ostatnio widziałem że szły bardzo na weselu wśród kierowców.

Co do ilości się nie wypowiem, u nas na ~100 osób kupiliśmy chyba po 15-20 każdego b/cz i zostało ze 20 butelek, bo barmanka robiła furorę.
  • Odpowiedz
@sluchawki_bez: Miałam ostatnio wesele na 80 osób i też barek "zrób to sam"
U nas było 12 butelek prosecco + 6 aperoli (zeszło wszystko mogło być więcej bo cieszyło się dużą popularnością, pamiętaj o wodzie gazowanej i pomarańczach)
3 l whisky (wystarczyło do końca wesela ale zeszło wszystko)
30 butelek białego wina (zostało z 10)
12 butelek czerwonego wina (Zostało 6)
3l rumu (zeszło wszystko, wystarczyło do konca)
6l domowej pigwowki
  • Odpowiedz
@sluchawki_bez:
Czerwone mieliśmy Papa Figos (portugalskie z Biedronki) i gruzińskie Triblvino (duży Ben)
Z białych Sauvignon Blanc, Awatere Valley ( z Lidla)

Generalnie jak się nie znasz i nie zrobisz próby pod swój smak to polecam aplikacje Vivino, robisz zdjęcie etykiety i jeśli ma dużo ocen i ocena >4 to można śmiało kupić :)
  • Odpowiedz