Wpis z mikrobloga

@lenanela: A można wiedzieć w jakim języku programowania takie cuda?
Choć właściwie po chwili namysłu chyba wiem skąd takie dziwne pomysły, ale jedyne uzasadnienie jakie przychodzi mi do głowy na pewno nie wynika z faktu, że te instrukcje wykonują się w innej kolejności.
Taka sytuacja mogłaby zajść w wielu językach, ale to zależy od tego czym jest operacja "B=A".
Jeżeli jest to normalne przypisanie wartości zmiennej B do zmiennej A, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mysliwy_: python
Przedziwny język który na stringi (chyba, no chodzi o ciągi znaków) przypisuje wskaźniki i operacja B=A przepisze wskaźnik i zmiana A oczywiście zmieni B
@Fachmann: przykładowe użycie, odwołujesz się do api i żeby kontynuować musisz czekać, nie tworząc nowego wątku, jak dla mnie najlepiej zrobić cos w stylu jak nizej (chociaz niestety sleep zawsze pojdzie, ale to mozna nawet rozbudowac o to zeby robil sleepa na tyle ile tam jakies api zwrocilo czasu do nastepnego odpytania ze moze wtedy bedzie juz gotowe, a nie tak brutalnie), brakuje ofc w tym wszystkim obslugi bledow czy jakiegos
@Fachmann szczerze mówiąc wygląda dla mnie to już nieczytelnie, ale ja już trochę zardzewiałem w programowaniu
@seanconnery: oj tam. nie miałem lepszego praktycznego pomysłu na użycie do...while, ale i tak jak widać się nie broni, na zwykłym while jest czyściej... to może...

do { ajdi = terminal.wyslij(superWazneDane, czasWaznosci); sleep(czasWaznosci); } while ( !terminal.czyPotwierdzil(ajdi) );
@seanconnery Masz oczywiście rację.
@lenanela: Pythona używam raczej jako rozbudowanego podręcznego kalkulatora, ale nie działa to w nim tak jak myślisz, a już na pewno nie dla stringów.
Wszystkie podstawowe typy danych w Pythonie w tym stringi to tzw. "immutable objects" i nie zajdzie dla nich opisany przez ciebie efekt.
Taki efekt zajdzie tylko dla "mutable objects", którymi są np. list, set, dict, ale to też zwykle wymaga innego zapisu.
Faktycznie
Pobierz
źródło: comment_16616379097XFcXHoSGiJ3qhVi2pJ0hj.jpg