Wpis z mikrobloga

#blynk #domoticz #esp8266
Witam szukam metody komunikacji z domoticzem. Warunki wstępne: Cały kod i warunki ma się odbywać na esp8266. Esp ma wysyłać dane do domoticza. komunikacja full duplex. Czyli ja z domotiocza wysyłam coś i esp8266 ma miodzebrać. Wiem że kiedyś było fajnie bo się stawiało serwer Blynka i można było mieć unlimited energy. Teraz weszedł ten nowy blynk no i trzeba płacić. Tak samo z Arduino IOT Cloud. Stwierdziłem że domoticz może pociągnąć tyle że nie wiem jak się z nim skomunikować i czy będzie to dobra decyzja i w miarę prosta. Dlatego proszę was o pomoc.
  • 6
  • Odpowiedz
Witam szukam metody komunikacji z domoticzem. Warunki wstępne: Cały kod i warunki ma się odbywać na esp8266.


@kamil-struzek: olać domoticza i przenieść się na Home Assistanta. Będzie duuuuuuóóóóóóuuuuuużo lepiej, a takie problemy, jak tu potrzebny będą załatwiane bezproblemowo i w zasadzie natywnie przez ESPHome.
  • Odpowiedz
@kamil-struzek: masz espeasy lub tasmota i gotową obsługę domoticz w nim wbudowaną w sieci lokalnej.
Albo MQTT też dobrze działa. z espeasy możesz sobie source pobrać i tam jest cały kod obsługi natywnej czy mqtt, ja tego właśnie użyłem by ogarnąć sobie własny kod do stacji pogody.
  • Odpowiedz
Dobra ostatecznie się zdecyduję na HA. Tylko jest jeden mały problem. Mianowicie ja chcę zrobić swój własny kod po stronie esp8266 a nie obsługiwać piny po stronie HA. Bo mam taki potencjometr cyfrowy który nie do końca jest kompatybilny z esphome lub tasamota lub espeasy. I chciałbym żeby po stronie HA tylko włączał poszczególne funkcje, które będą po stronie esp8266 zaimplementowane w kodzie.
  • Odpowiedz
ktoś z was stawiał HA supervisor na dokerze. W ofcjalnej dokumentacji mam instrukcje jak postawić link, ale nie wiem bo to jest tylko home assistant wersja bez supervisor. W bazie dockera znalałem gotowe obrazy z wersją supervisor na armv7: link i teraz nie wiem bo w oficjalnej dokumentacji jest tylko HA a ja chcę HA supervisor z możliwością instalowania addonów.link
Nie wiem jak zmienić tą ostatnią linijkę na ten obraz
  • Odpowiedz