Wpis z mikrobloga

Odszedł mój piesek, labek, 14 lat, kochana była przez wszystkich.... Dzieci chcą koniecznie następnego psa. Trafiłem na border collie za darmo, pewnie matka border, a ojciec nieznany. Miał ktoś kiedyś do czynienia z tak pomieszaną rasą? Nie chce kupować psa, przygarnę te oddawane za darmo, ale chcę młode, by uczyć dzieci jak wychowuje się psa od takiego wieku i jaki to obowiązek. A tu akurat taka okazja i fajna rasa. Brać? #pies #pieski #bordercollie
  • 19
@dan-tom69: Ja mam takiego pół-bordera, zaznaczę, że na wychowaniu psów znam się tylko z własnego doświadczenia. Mój borgi (tak go nazywamy bo prawdopodobnie zmieszany z corgi, jak sie wpisze border collie and corgi mix to wyniki które wyskakują do złudzenia przypominają mojego psa) posiada wszystkie cechy border collie które można znaleźć w intrenecie, tym samym jest psem bardzo żywiołowym i wymagającym, szybko się uczy i trudno zmienia nawyki (ganianie za szybko
Pobierz w.....y - @dan-tom69: Ja mam takiego pół-bordera, zaznaczę, że na wychowaniu psów zna...
źródło: comment_1661432761AXUJpcqCP1snXdO6tyqQDU.jpg
za darmo


@dan-tom69: A i tutaj ważna kwestia, na olx jest pełno pseudo hodowli które wystawiają ogłoszenia "za darmo", ponieważ nie mogą dodać ceny do ogłoszenia jeżeli nie są zarejestrowani jako hodowla, jak zadzwonisz i spytasz to się dowiesz, że cena jednak jest ¯\_(ツ)_/¯
@dan-tom69: Border nie należy do ras łagodnych, co prawda mała szansa, że zagryzie na smierć, ale ma tak wysoki instynkt zaganiania, że biegające dzieciaki po nogach bardzo chętnie popodgryza, jeśli go odpowiednio nie wychowasz i jego energii na coś produktywnego nie ukierunkujesz. Raz byłam świadkiem, jak babce border na lince uciekł, bo zobaczył samolot i z wbitym spojrzeniem w górę wyrwał się i sobie za samolotem biegł xD ogólnie ciężka rasa
@wrzesien wiem, po prostu chcielibyśmy mieć teraz inną rasę. Miałem już w życiu raz psa ze schroniska, a właściwie wyrzuconego i pobitego prawie na śmierć owczarka, a właściwie mieszańca w typie owczarka niemieckiego, tak oddanego psa nie miałem. Każdy inny, każdy kochany, brakuje mi i naszej całej rodzinie psa... Teraz już nawet nie wiem co wziąć, chciałbym rasę łagodną, coś innego, choć nawet owczarek mi chodzi po głowie. Już całkiem zgłupiałem.
@dan-tom69: jak to border border, to samym "aktywnym trybem życia" go nie pociągniesz.
A w fundacjach i schronach są setki szczeniaków teraz, od całkiem malutkich do trochę starszych, w kojcach, w domach tymczasowych... pełno tego jest! Akurat kolega szuka teraz młodego psa, większego, kudłatego, najlepiej w typie owczarka i wychowanego z kotami i nawet mając takie wymagania spokojnie znalazł kilka ogłoszeń.
@dan-tom69: Wielu ogarniętych hodowców BC nie sprzeda psa rodzinie, która ma małe dziecko. Wynika to z tego, że BC i dzieci to często złe połączenie, co już Ci powiedzieli wcześniej inni. Jeżeli zdecydujesz się na psa tej rasy, to poza wychowaniem zwierzaka ważna będzie edukacja dzieci. Zarówno BC jak i dzieci potrafią być ruchliwe, co może się źle skończyć (i niekoniecznie wynika to z agresji psa). Generalnie to po wzięciu psa
@dan-tom69: Jak macie w okolicy jakąś szkołę dla psów i jesteście chętni chodzić, ewentualnie doświadczenie w tresurze, to jest to dobry pies. Nie wymaga wiele czasu, jest posłuszny i bezproblemowy.
@wrzesien wychowałem owczarka i labradora na świetne psy. Nikomu nigdy krzywdy nie zrobiły a same dałyby się pokroić. Niestety nie mam w pobliżu takiej szkoły, zostaje literatura i własne doświadczenia.
@dan-tom69: Jakbyś się zdecydował, to uważaj na śliskie powierzchnie jak płytki oraz nie pozwalaj psiakowi na szaleństwo żeby uniknąć niepotrzebnej dysplazji. Ja swoim szczeniakom nie pozwalałem też nadmiernie chodzić po schodach. Nie wiem jaka jest Twoja szkoła wychowania, ale BC przydaje się kennel, gdzie od najmłodszego powinien się uczyć wyciszać.

Doświadczenie masz z poprzednich psów, więc poradzisz sobie z BC. To nie jest rasa dla wybrańców, ale uważam, że wymaga trochę
@Ammon zupełnie przypadkiem trafiła mi się piękna suka owczarka niemieckiego, długowłosa, piękne umaszczenie, ale ma trzy lata. Rozmawiałem z właścicielem, ogólnie, jest zawodowym hodowcą owczarków. Jednego dnia przyjechał facet i kupił od ręki za wyższą kasę dwa szczeniaki owczarków ale był warunek, oddaje mu właśnie tę sukę, bo miał być to pies do obrony, a ona jest jest łagodna, nawet nie szczeka. Facet nie miał serca jej zostawić, więc wziął i szuka