Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki, paczka moja została zgubiona z bagażem osobistym( powerbank buty, dużo ubrań, maszynka, perfumy) Wartość rzeczy na którą posiadam faktury to 400zł. Wartość rzeczywista przesyłki oszacowałem ją na 800zł. Inpost uznał moją reklamację i zwrócił mi koszt nadania przesyłki w wysokości ponad 17zł, przekazał sprawę do swojego ubezpieczyciela Generali. Stąd moje pytanie, jak rozgryźć temat jak nie będą chcieli mi wypłacić odszkodowania. Nie podałem oczywiscie przed nadaniem co w tej przesyłce się znajduje. I czy należy mi się zadośćuczynienie od inpostu za zwłokę? Czyli z własnej winy do dziś od 16.07.2022 nie dostałem przesyłki która była nadana na paczkomat nad morze ( jako bagaż po prostu)? Czy tylko należy mi się zwrot skoro paczka była ubezpieczona do 5000zł od Generali? #inpost #ubezpieczenie #generali #pocztapolska #paczka #odszkodowanie #pytanie #pomocy
  • 3
  • Odpowiedz
@kulukaj:
Jeżeli chodzi o odszkodowanie za zaginięcie przesyłki, to we wniosku wpisuj wszelkie poniesione koszty, a nie tylko wartość rzeczy w paczce. Np. jak musiałeś kupić nowe ciuchy, to we doliczasz to sobie do wniosku o odszkodowanie.

Co do odszkodowania za zwłokę, to wyklucza ono odszkodowanie za zaginięcie przesyłki (jak chcesz odszkodowanie za opóźnienie przesyłki, to znaczy, że ją otrzymałeś, więc nie możesz otrzymać odszkodowania za utratę przesyłki).
  • Odpowiedz