Wpis z mikrobloga

kurła mirki chyba jest jakaś #afera.
Dostałem paczkę z masą listów poleconych, danymi ludzi, numerami umów kredytowych, adresami itd.

Co robić?

#banki #kredythipoteczny #niewiemjaktootagowac #rodo #security

Wołam #zaufanatrzeciastrona #niebezpiecznik #sekurak @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl @sekurak
Pobierz Polska5Ever - kurła mirki chyba jest jakaś #afera.
Dostałem paczkę z masą listów pol...
źródło: comment_16611746581f9IRVBu2PiFNHYLVU9SNw.jpg
  • 198
@Polska5Ever: UODO ma swoją infolinię: 606-950-000 czynna w dni robocze: 10.00–14.00 (jak to w polsce, godziny otwarcia). Zadzwoń jutro i powiadom co masz zrobić dalej albo zostaw na policji mimo wszystko jak oddasz do banku to nawet potrafią w Polsce po rodo cicho siedzieć a jednak z perspektywy tych ludzi wolę wiedzieć że jakiś wykopek mógł przeglądać sobie moje dokumenty. Jak trafi w inne miejsce niż ich bank to ciężej będzie
@Polska5Ever generalnie coś takiego koniecznie powinieneś najpierw zgłosić do banku, najlepiej bezpośrednio do inspektora ochrony danych. A dopiero później do uodo. Tak jak ktoś wyzej napisał, uodo zwróci się do banku o wyjaśnienia. Sam urząd nie podejmie żadnych innych działań, bank powinien to zrobić (jeżeli doszło do naruszenia to ocenić jak to się stało i zminimalizować skutki / wyciągnąć wnioski na przyszłość, a żeby mieć szansę to musi wiedzieć o naruszeniu).
@Polska5Ever: To wygląda tak, jakby kurier/listonosz odebrał z banku korespondencję i zamiast dostarczyć na pocztę to zostawił przez przypadek u Ciebie.

Masz listy oznaczone jako polecone, które nie mają ani datownika, ani numeru nadania - czyli nie zostały nadane. Ta kartka z nazwiskami i adresami to książka nadawcza - jedna kolumna jest na numery nadawcze.

Powiedz, że pracownik, który powinien dostarczyć listy na pocztę zostawił je u Ciebie. Powinni ogarnąć o
Przeglądając opakowanie wypadł mi jeszcze pendrive z paczki ( _)


@Polska5Ever: Nie spodziewaj się wiele. Być może jakiś klucz do podpisu cyfrowego. Pracownicy mają poblokowane porty USB i nie mogą nic przerzucić. Odblokowanie tylko na specjalny wniosek - więc jakby co to max tam jakieś skany znajdziesz lub więcej dokumentów.

Niezły burdel mają w tym Getinie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A te listy mają