Wpis z mikrobloga

@SilverFizz też racja, choć moje zastosowanie to www, Word, Excel, autocad 2d więc nie potrzebuje dużo ramyu, ale teraz przy ssd zrzut ramu na dysk raczej aż tak nie boli?

Jeszcze dziś taki oglądałem
Laptop DELL Inspiron 5515-7646 15.6" R5-5500U 8GB RAM 512GB SSD Windows 10 Home

Wykonanie bardzo przyjemne, palmrest, pokrywa aluminiowa, max 32GB RAM, 2 gniazda, tylko już matryca gorsza, ten WVA to IPS? No i tu jest 60Hz.

Obudowy
@SilverFizz ja chyba zostanę przy tym Lenovo, samo to że dociskając klawiaturę praktycznie się nie ugina, dół matrycy na środku również.
Ma też rozpoznawanie twarzy kamera na podczerwień, czyli błyskawiczne bezpieczne logowanie. Pytanie jak się sprawdza w praktyce.
@SilverFizz myślałem jeszcze o 17 calowym z rtxem 3050, że względu na duży ekran choc nie gram w gry, do wyboru w okolicy 4k były asus TUF, Acer Nitro, msi gf76, legion, msi nie znalazłem na wystawie, pozostałe trochę kiepsko wykonane, legion jedynie trzyma poziom ale to już prawie 6k.
@Kuchares:

zwlekałem, skończyły się na niego promocje.
Kupiłem finalnie matebooka d16 2022, zrobili promkę w neonecie za 3600zł za i5 12450h 16ram i 512ssd.

Powiem, tak, że uczucia mieszane.

Na plus
- lepsza klawiatura jeśli chodzi o skok klawiszy i materiał
- cienkie ramki matrycy, ideapad miał dużą błyszczącą ramkę wokól obiektywów, tutaj wszytko matowe

na minus
- klawiatura ISO(normalnie jest ANSI), ale poradziłem sobie mapując kilka klawiszy
- chyba gorszy
@Kuchares: szukając takiego z wymiennym ramem też znacznie sie zaweza wybór, pytanie czy obecnie przy szybkich dyskach ssd plik wymiany, który pojawi sie od czasu do czasu aż tak boli. Jeśli wiadomo, że będzie trzeba 32GB lepiej od razu się na takiego decydować.

Na plus dla matebooka można jeszcze zaliczyć to że w tej cenie miał już system i ma szybszy ram LPDDR 4200MHz cokolwiek to zmienia.

Dopytywałem też jak wypada