Wpis z mikrobloga

Twardy biznes dostrzegł problem z napięciem w niemieckim gniazdku

Skoro dostawy energii są zagrożone, to kto uruchomi jakąkolwiek nową fabrykę w Niemczech?

Mało tego - zwinie nawet te istniejące i przeniesie w takie miejsca, gdzie nie będzie zagrożenia przestojami - szansa dla Polski

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-08-19/germany-risks-a-factory-exodus-as-energy-prices-bite-hard

#gielda #inwestycje #inwestowanie #niemcy #polska
m.....a - Twardy biznes dostrzegł problem z napięciem w niemieckim gniazdku

Skoro do...

źródło: comment_1661158414zrbqeQp9cpsNP5DVrJPDCP.jpg

Pobierz
  • 66
@Sabarolus cen nie - ale jest spora szansa że dostaw tak

To Niemcy mają 15% brak w zafakturowaniu na gaz dla przemysłu
My na razie nie

W związku z tym w Polsce będzie się dało utrzymać produkcję ciągła - w Niemczech już niekoniecznie (a nie muszę chyba mówić, jakie to są straty, jeśli przez 6-8 m-cy masz tylko kilka % przestoju dziennie)
@megawatt naprawdę mamy takie same problemy jak Niemcy??
Taka sama strukturę produkcji energii jak Niemcy??
Taki sam mix energetyczny jak Niemcy??
Takie same kontrakty jak Niemcy??
Z tych samych kierunków co Niemcy??

Ja pierniczę - co ty w ogóle napisałeś.... (Facepalm)
@marcus1a: Przecież jak z węglem będzie liczył się pieniądz. Towar na rynku światowym jest, tylko popłynie tam, gdzie więcej golda przyniesie. A że niemieckie euro więcej znaczy od polskiego złotego (teraz już bardziej miedzianego) to dostawy światowe pójdą do DE, nie PL. Ba, nawet z PL surowce wyjadą (drewno opałowe już wyjeżdża).
@aegispolis nie odwracaj kota ogonem - napisałeś że więcej importujemy i tyle - a to jest nieprawdą
Import pojawia się w miesiącach letnich - zwłaszcza suchych, wtedy gdy nasz bloki węglowe są w przeglądach

Zima eksportujemy - a właśnie zima będzie problem, o którym piszą w artykule

Z kim ja tu w ogóle rozmawiam... Sami wykopowi eksperci, ja pierniczę