Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@modzelem: po pierwsze to tak jak @Dariel powiedział a po drugie sekunda to czas równy 9 192 631 770 okresom promieniowania odpowiadającego przejściu między dwoma poziomami F = 3 i F = 4 struktury nadsubtelnej stanu podstawowego S1/2 atomu cezu 133Cs (powyższa definicja odnosi się do atomu cezu w spoczynku w temperaturze 0 K)[za wikipedią] zatem nie musi być słońca - wystarczy, że są atomy cezu i 4 x 86 400
@Mukofag xD serio? Slonce nie jest powodem dlaczego ziemia się obraca. Kazda planeta jest w ciągłym ruchu, ponieważ formujac się nabrala odpowiedniego pędu. Nie zatrzymują się ze względu na kosmiczna próżnie, która nie wywoluje siły by jej zatrzymac. Tak jakbys wziął taki brzeczek i wrzucil go obracajacego do prozni też by się nie zatrzymywal, bo nie dziala na niego zadna sila przeciwna.
@modzelem:

one rotation of the Earth or proto-Earth in relation to the proto-Sun can be defined as a day.

Light from day one can be defined as electro-magnetic radiation.

In Pearlman YeC we reference how we know scripture (and pure science) can/does align w/ proto-Galactic formation starting as early as day one and day 4 when the universe, including Earth Sun and Moon attained mature size and density.

https://www.quora.com/In-the-7-Days-of-Creation-it-is-said-that-God-created-the-sun-the-moon-and-the-stars-on-day-4-How-could-there-be-actual-days-without-the-Sun-Wouldn-t-Day-4-in-fact-be-Day-1
@modzelem:

The 4th day God created His calendar by creating the sun, moon and stars.

On the first day God created TIME His way and with His time duration equal to the 24 hours to be measured on day 4 by the earth rotating one full circle around its own axis.

Sample: A native of the Amazon who has never seen or owned a watch, comes to a modern city and
@Bover ja tego nie potrafię stwierdzic, a Ty? Nawet ciezko wymienic autora a dodatkowo to jaka definicje uznawal za słuszną.

@KucharKM ale to nie ma bic do rzeczy. Slonce nie odpowiada za obrot Ziemii. Planety spoza układu slonecznego też się obracaja.
ja tego nie potrafię stwierdzic, a Ty? Nawet ciezko wymienic autora a dodatkowo to jaka definicje uznawal za słuszną.


@Dariel: tak właściwie to gość spisujący tę historię nawet nie jest autorem tej opowieści, która może być wieki starsza. Nawet zakładając, że jako osoba piśmienna znajdował się w elicie intelektualnej, nadal nie wydaje mi się by wtedy dzień wiązano z obrotem planety dookoła własnej osi.
@Bover no ja nie mam pewności. W Starozytnym Egipcie mówiono o ruchu gwiazd, w Grecji mowiomno że ziemia jest okragla. Nie mamy pojecia jaka wiedza dysponowali niektóre cywilizacje, bo ogrom wiedzy przepadl, czesciowo przez religie, czesciowo przez wojny, czesciowo przez brakpismiennictwa.