Wpis z mikrobloga

No siema Mirasy, Kia skończona, obiecałem że powiem co ubiło całe auto więc wołam plusujących. Przepraszam za późną porę ale miałem dzisiaj coś ambitnego, zdjęcie z innego, pozakonkursowego wyzwania w komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sama Kia została rozgryziona na tygodniu - brakowało mi jedynie czasu na publikację.

A więc, kijankę ubiła pompa podciśnienia umiejscowiona w komorze silnika, od frontu, na wysokości misy olejowej i bloku - trafiona i zatopiona, jej odpięcie powoduje błąd układu hamulcowego ale generalnie wszystko działa wtedy jak należy - przede wszystkim miagistrale CAN i wszelkie związane z nimi funkcje auta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czyli wszystkie xD. Finalnie pokolorowany schemat w załączniku - blisko było do generalnego #!$%@? ale na spokojnie przeanalizowałem sytuację i odpuściłem szukanie zagubionych złącz CAN a postanowiłem wypinać moduły do nich podpięte.

Dodatkowo w bagażniku usunąłem jedną ze złączek oraz zastąpiłem ją zaprasowanymi tulejkami laczacymi przewody - nie zawsze łączyła a akurat z tyłu auto było bite i raczej jest to następstwo tańca z wiązką po dzwonie.

#motoryzacja #elektronikasamochodowa #elektronika #magistralacan #diagnostyka #mechanikasamochodowa
nabrzmialeczeresnie - No siema Mirasy, Kia skończona, obiecałem że powiem co ubiło ca...

źródło: comment_1660958973x5AVMQ5hXlz1C45hmYkCRi.jpg

Pobierz
  • 42
Dorobić immo? Tj dorobić kluczyki z immo ( ͡° ͜ʖ ͡°)?


@nabrzmialeczeresnie: taa, to przekazywanie informacji, sądząć że wiadomo o co nam chodzi, tak, chcę mu wprogramować chip, aby dorobić scyzoryk, bez niszczenia oryginalnego(takie zboczenie), wiem że potrzebuję kod dostępowy, ale ten też można wyliczyć(czy kalkulatorem czy "interfejsem")
bo ds150e tego nie ogarnę bo nie widzę fukcji :(