Wpis z mikrobloga

No siema Mirasy, Kia skończona, obiecałem że powiem co ubiło całe auto więc wołam plusujących. Przepraszam za późną porę ale miałem dzisiaj coś ambitnego, zdjęcie z innego, pozakonkursowego wyzwania w komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sama Kia została rozgryziona na tygodniu - brakowało mi jedynie czasu na publikację.

A więc, kijankę ubiła pompa podciśnienia umiejscowiona w komorze silnika, od frontu, na wysokości misy olejowej i bloku - trafiona i zatopiona, jej odpięcie powoduje błąd układu hamulcowego ale generalnie wszystko działa wtedy jak należy - przede wszystkim miagistrale CAN i wszelkie związane z nimi funkcje auta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czyli wszystkie xD. Finalnie pokolorowany schemat w załączniku - blisko było do generalnego #!$%@? ale na spokojnie przeanalizowałem sytuację i odpuściłem szukanie zagubionych złącz CAN a postanowiłem wypinać moduły do nich podpięte.

Dodatkowo w bagażniku usunąłem jedną ze złączek oraz zastąpiłem ją zaprasowanymi tulejkami laczacymi przewody - nie zawsze łączyła a akurat z tyłu auto było bite i raczej jest to następstwo tańca z wiązką po dzwonie.

#motoryzacja #elektronikasamochodowa #elektronika #magistralacan #diagnostyka #mechanikasamochodowa
nabrzmialeczeresnie - No siema Mirasy, Kia skończona, obiecałem że powiem co ubiło ca...

źródło: comment_1660958973x5AVMQ5hXlz1C45hmYkCRi.jpg

Pobierz
  • 42
@kaluka106 komentarz opa pod poprzednim wpisem

Generalnie bez wykupionych subskrypcji bardzo ubogo, niestety.

Darmowe:
- Kolhosniki(dot)ru - cały koncern VAGa do 2015r, podkradziona ELSA, bardzo pomocne.

-Aplikacja "Carmin" ze Sklepu Play - sporo schematów marek wszelakich ale reklamy doprowadzają do szału.

A z płatnych źródeł to:
- AllData Europe - ogrom schematów, najlepszy uniwersalny program (przynajmniej w mojej opinii) chociaż w pełni uzupełnia się z amerykańską bazą danych - tam jest dużo
@salvador5000: Poświęciłem na to około 20 godzin przy czym przez 8 godzin był ze mną praktykant i trochę skupiałem się wtedy na aucie a trochę na nim. Zależało mi na tym by wytłumaczyć mu co robimy i dlaczego. Ale z drugiej strony pomógł mi przez ten czas rozebrać wnętrze oraz to wnętrze złożyć, zdiagnozować kilka innych rzeczy i generalnie to była to zajebiście wydajna kooperacja chociaż standardowo - zawsze da się
@1iostatni: Cała magistrala C CAN (z przebłyskiem do innych, crossujacych się w złączu canów) ubita, poziom napięcia po podpięciu pompy spada sobie w okolice 0,5V na jednym oraz 1V na drugim przewodzie magistrali i to samo napięcie jest już na każdym module w aucie - od sterownika silnika pod maską po radary w tylnym zderzaku - bardzo fajne ubicie całego auta poprzez jego debilną konstrukcje ( ͡° ͜ʖ ͡
- Zdiagnozowany konkretny czujnik parkowania który nie działa (metoda diagnostyczna dla czujników parkowania rwie z butów, mikrofon podpięty pod oscyloskop xD)


@nabrzmialeczeresnie: przyłożenie ucha nie zdało egzaminu(słychać cykanie, wiem że czujniki w ultradźwiękach pracują)?

Możesz(jak nie tu, to w PW) podzielić się wiedzą, czym najtaniej dorobię sobie immo do kia 2006r?
@zenon0800: Dorobić immo? Tj dorobić kluczyki z immo ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Slychac cykanie oraz czuć je pod palcem ale praktykant ma drewniane dłonie i twierdził, że jak na jego to działają tylko zewnętrzne dwa czujniki a wszystkie pozostałe to w ogóle XD

@Sheio:
To się może nie spodobać wykopkom ale w uogólnieniu to chyba niemieckie auta są najprostsze w diagnostyce dzięki dość zaawansowanej elektronice oraz