Wpis z mikrobloga

@bart40404:

1. Uzupełniałeś jakoś specjalnie profil?
2. Korzystałeś z jakichś specjalnych funkcjonalności?
3. Starasz się odpisywać rekruterom na wszystkie wiadomości - nawet gdy nie jesteś zainteresowany?
4. Masz konto premium?
@a5f5c1:
1. starałem się tak uzupełnić żeby LinkedIn nie krzyczał, że mam jakąś niekompletną sekcję. Generalnie nic szczególnego poza tym co mam w CV.
2. Nie, nawet nie mam zaznaczone, że jestem otwarty na oferty. Jak jakieś pół roku temu zmieniłem na 'Open To' to dostawałem tyle spamu od polskich rekruterów, że chyba to 200 wyświetleń zaliczyłem wtedy w jeden miesiąc, bo dziennie przychodziło średnio po 5 wiadomości z ofertami, więc
@a5f5c1 najczesciej to od 25 do 35 brutto UoP za senior/architect a jak b2b od 35k w górę. Są oczywiście wyjątki typu Snowflake gdzie dają do 70k brutto na UoP. Dużo ofert dla blockchainow typu 140 tys $ rocznie plus tokeny itp
@a5f5c1: statystyki z 90 dni
69 wyświetleń
45 konwersacji
~10 ofert w które ciągnę dalej, odpowiada mi, jest dobre dopasowani i brak widełek( jak są widełki to zazwyczaj mniejsze)
~3 jesteśmy w stanie zacząć proces rekrutacyjny
i brak widełek( jak są widełki to zazwyczaj mniejsze)


@zibizz1: masz na myśli, że te 10 firm nie chce zdradzić jakie są widełki na dane stanowiska? Rozumiem, że ciągniesz konwersacje dalej, bo podejrzewasz, że widełki mogą być w tych firmach sensowne?

2. Jak mniej więcej wygląda taka konwersacja? Na przykład o co dopytujesz?