Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, ta #pogoda to jest jakiś absurd. Jeszcze niedawno wszyscy narzekali na zimę (niezbyt silną), a ja jako chyba jedyny spośród grona znajomych nie mówiłem o niej nic złego. Wychodziłem na dziwaka, ale kwitowałem: "Poczekaj na lipiec i sierpień, zobaczysz co Ci zgotuje lato i jeszcze zatęsknisz". "Co Ty gadasz, jak można nie lubić lata, krótkie spodenki, piwko, grill hehe" - słyszałem w odpowiedzi. No tak - można sobie pochodzić w krótkich spodenkach. Szkoda, że jedynie po domu przy akompaniamencie klimy/wiatraka, bo jakakolwiek aktywność na świeżym powietrzu (bieganie, rower, zwiedzanie, nawet spacer) jest wykluczona, za to wysiłek fizyczny samego nawet statycznego funkcjonowania kolosalny.

Z obecnymi upałami największy problem jest taki, że nie dają nawet chwili wytchnienia, co skrajnie negatywnie oddziałuje na organizm. Noce są bardzo ciepłe, organizm wówczas regeneruje się znacznie wolniej, a jakość snu jest naprawdę niska. Współczuję osobom ze schorzeniami, dla wielu to zakończy się tragicznie. Pamiętam jak kilka lat temu NOCE TROPIKALNE było sensacją i anomalią, czymś co trwało kilka dni w roku. Teraz jest to już norma, nawet nikt o tym nie pisze. Ale upały w końcu się zakończą - i cyk 12 stopni i narzekania na nowo, tylko w drugą stronę, a ludzie zaczną tęsknić za latem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W chwili pisania jest niemalże 20, a jest 28 stopni - raptem 2 stopnie chłodniej od maksymalnej dziś u mnie temperatury. O 23:00 ma być 24... Ludzie sami sobie zgotowali ten los przez kilkadziesiąt lat. To boli w tej historii najbardziej :(

#pogoda ##!$%@? #zalesie #gorzkiezale #lato #upal #polska
  • 21
@janoosz-tracz: dzięki ;)
spróbuj wydębić od NFZu termin na holter 12 kanałowy, jest dokładniejszy niż standardowa szóstka. Albo szybciej: z prywatnego na 12 kanałów. usg serca? testy wysiłkowe? badania z krwi, tarczyce, magnezy były?