Wpis z mikrobloga

W moim leciwym laptopie (ASUS F540L) przestał działać przycisk Power. W tej chwili włączam/wyłączam go wyciągając kabel zasilania (po usunięciu baterii) - co, jak się domyślam, nie jest zdrowe dla sprzętu.

Chciałbym dodać alternatywne przyciski w BIOSie, ale ni wała nie mogę znaleźć tej opcji (typu "Power Managament"). Szukałem pod Boot, szukałem pod Advanced (skrin w komentarzu), szukałem w pozostałych zakładkach. Pomysły?

#komputery #programowanie - wybaczcie spam tagiem #bios #asus
Dutch - W moim leciwym laptopie (ASUS F540L) przestał działać przycisk Power. W tej c...

źródło: comment_1660839886gR6OQklr3AgRYkWUrDTC8P.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 2
@Dutch nie da się tego zrobić w biosie. Możesz się pod piny włącznika podlutowac albo po prostu wymien switch. Sprawdź czy tasiemka jest ok na przejścia multimetrem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dutch: poczytaj o WakeOnLan

Albo spraw sobie Mirek gniazdko Smart np. Xiaomi i ustaw aby laptop uruchamiał się automatycznie gdy utraci zasilanie. Kompa włączasz z telefonu, wyłączasz normalnie :)
  • Odpowiedz
@Kpr19: @Futurama1: @Moroder:
Dziękuję bardzo. Co za cholerstwo. A w internetach było napisane, że wystarczy wejść w jakiś "Power Management" i podmienić/dodać przyciski. A, zakładając, że będę musiał nadal odcinać/podpinać zasilanie w ten prymitywny sposób, to groźne dla sprzętu?
  • Odpowiedz
@Dutch: powinno być +/- coś takiego. Ewentualnie możesz poszukać opcji:

Move the cursor to the "Power Management" or "ACPI Management" option. Press the "Enter" key and then move the cursor to the "Wake on Keyboard" or "Power on by Keyboard" option.

albo Power On By PS/2 Keyboard

tyle, że z tego co pamiętam nie każdy BIOS posiadał taką funkcję.
bb-8 - @Dutch: powinno być +/- coś takiego. Ewentualnie możesz poszukać opcji:

Mov...

źródło: comment_1660842070L86VzrBJMo9XxBrXxUAHOj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bb-8:

powinno być +/- coś takiego. Ewentualnie możesz poszukać opcji: Move the cursor to the "Power Management" or "ACPI Management" option. Press the "Enter" key and then move the cursor to the "Wake on Keyboard" or "Power on by Keyboard" option.

Właśnie wiem, że powinno, ale jak na złość nie mogę znaleźć. I chyba u mnie w BIOSie nie ma.
Jest za to "Wake On Lid Open", które... nie działa
  • Odpowiedz
  • 2
@Dutch ustaw w opcjach zasilania, że po zamknięciu pokrywy ma się laptop wyłączać, a po otwarciu włączać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz