Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz przechodzę trylogie Mass Effect i wbrew zaskoczeniom jestem ... Negatywnie zaskoczony (,) . Gra poza świetnie napisaną fabułą i postaciami nie oferuję totalnie nic, jest archaiczna niczym przysłowiowa gra z PSX. Tutaj kilka moich przemyśleń

1.Mass Effect :
-W grze praktycznie nie możesz zrobić nic. Chodzisz na korytarzowych ale to ultra korytarzowych lokacjach gdzie autorom nawet nie chciało przyłożyć się do drobnego zastanawiania się nad lokacją tylko lokacje wyglądają niczym połączone prostokąty ze sobą gdzie przechodzimy zabijamy wrogów w mega nudnym trybie strzelania i... Tyle w sumie
-Fabuła lekko może zaciekawić ale znów... Poza interesującą fabuła gra się mega dłuży
-Windy które mają ukryć wczytywanie map to tragedia.

2.Mass Effect 2 i według niektórych najlepsza gra Ever.
-Tą częśc muszę pochwalić za ultra napisane postacie. Nasi kompani są napisani w sposób ciekawy, interesuję nas to co chcą ich czyny i z tego powodu przechodzimy z ciekawością ich misje fabularne i ... Na tym w sumie zaleta gry się kończy
-Mapy to dalej korytarz ale ktoś znów przynajmniej dodał trochę kreatywności
-Misje fabularne to kopiuj wklej xD. Każda misja poboczna od naszych towarzyszy to praktycznie to samo. Leć gdzieś/Na początku rozwiąż mało skomplikowaną zagadkę/ Przejdź przez ciasne korytarze wrogów/ Ubij Bossa.
-Wątek główny? Budzisz się/ Dostajesz informacje gdzie szukać towarzyszy/Lecisz tam/Pomagasz im/ Kompletujesz załoge/ Elo leć do głównej bazy wrogów i gra się kończy.
-Znów poza dialogami gra mega nudzi bo tutaj w sumie poza fabuła nie ma nic. Idziesz korytarzem, wyskakują/ chowasz się za zasłoną gdzie jesteś nieśmiertelny, czekasz aż wróg musi przeładować, strzelasz do wrogów gdzie autorzy próbowali urozmaicić lekko system strzelania więc musisz często zmieniać broń i tyle elo.
-Crafting i nowe wyposażenie? W tej grze to Hit. Zdobądź przepis, kup sobie sondy na stacji paliw, leć na randomową planetę i szukaj gdzie ci pad wibruje i wciśnij jeden klawisz. Cały system tworzenia ekwipunku w grze RPG
-Lokacje są mega małe... widać że tutaj konsole mogły niedomagać ale gdy tutaj ogromne miasta to zlepek kilku ulic to wygląda to wręcz mega słabo

Mówiąc szczerze. Fabuła mega mi się podoba natomiast gdyby nie ona... To toalnie nie rozumiem czym ludzie się jarają. Patrząc na to że twórcy wcześniej wypuścili Jade Empire gdzie cała rozgrywka opierała się jak na największym "funie" tak tutaj czuć cofnięcie się :( . Będę zaczynał trójkę ale ponoć jest jeszcze gorsza niż 2ka

#masseffect #gry #konsole #xbox #playstation #gamepass
comamtuwpisac - Pierwszy raz przechodzę trylogie Mass Effect i wbrew zaskoczeniom jes...

źródło: comment_1660066506wGZthzvE6PVeHkTX6MUjfu.jpg

Pobierz
  • 12
@comamtuwpisac: Każdy ma prawo do swojej opinii, dla mnie najważniejszy był świat gry, postacie, fabuła reszta to typowa "strzelanka" których w tych czasach było sporo i były dość popularne. Jako, że to co ważne było moim zdaniem napisane idealnie to poprawna reszta mi wystarczyła.

Co do trzeciej części moim zdaniem trzecia jest sporo lepsza, dwójka ma fajnych bohaterów ale tak jak napisałeś fabuła się w zasadzie skupia na zbieraniu załogi.
poza świetnie napisaną fabułą i postaciami


@comamtuwpisac: w zasadzie to niczego więcej mi do szczęścia nie potrzeba i między innymi dlatego to moja ulubiona seria gier, do której wracam przynajmniej raz na pół roku. () W ME1 w kość dają głównie misje poboczne, bo większość lokacji na pobocznych planetkach to rzeczywiście nużące kopiuj-wklej, ale w ME2 i ME3 nawet poboczne lokacje są już unikalne.
@comamtuwpisac: Trylogia powstała, zanim zaczęto wpychać otwarte światy dosłownie do wszystkiego jak chcesz bardziej otwartą grę to polecam Andromede mimo że fabuła i postacie tam ssą to jest kilka planet do eksploracji i najlepszy system walki z serii przynajmniej z tego, co pamiętam, bo grałem tylko raz w przeciwieństwie do trylogii. Trylogia tak naprawdę nigdy nie stała gameplayem tylko głównie fabuła, postaciami, klimatem oraz świetnym designem chociaż niestety "remaster" poza kilkoma
Dokładnie. Nie lubię rozlazłych gier (mam mało czasu + szybko się nudzę) a w ME2 i ME3 zazwyczaj ląduję na jakiejś planecie/statku itp. robię rozwałkę, mam przy okazji kilka fajnych wyborów, a fabuła nie zakłada, że jestem debilem. Świetne gierki - przeszedłem na Xbox360 i teraz te nowe wersje. Polecam każdemu!