Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia #chorwacja #wypadek #bekazpisu

Patrząc co się dzieje w sprawie wypadku pielgrzymów w Chorwacji to ja tu czegoś #!$%@? nie rozumiem.

Rząd wysyła po kilkanaście osób lekko rannych samolot wojskowy, żeby przetransportować ich do Polski na koszt państwa. Jeśli to nie jest zagrywka PRowa rządu i skok na słupki sondażowe i podlizanie się opini publicznej to ja nie wiem co to jest.

Nie rozumiem po co wysyłać tam wojskowy samolot. To od czego jest ubezpieczyciel, u którego organizator ubezpieczył ten wyjazd? Od czego są ubezpieczalnie, w których ubezpieczeni są pielgrzymi? Chyba ludzie jadący w tak daleką podróż wykupili sobie turystyczne ubezpieczenie na takie właśnie sytuacje? Bo chyba nikt takim odiotą nie jest, żeby jechać na wariata? Nie rozumiem po co pieniądze podatnika wydaje się na sprowadzenie kogoś, w sytuacji kiedy odpowiada za to organizator wycieczki...

Na drogach dziennie ginie więcej osób niż w tym wypadku, a rząd i media robią z tego mały smoleńsk jak widzę. Znów rządowi jak z nieba spadła sytuacja na której może podbić kredyt zaufania społecznego...

Pewnie ten wpis zaraz spadnie, a jakiś fanatyk zgłosi to do prokuratury...
  • 37
@FuriousViking: Ale to już któryś z kolei wypadek autobusu pielgrzymkowego, na którym robi się polityczne lody. Czekam jeszcze na żałobę narodową.
Swoją drogą, może ktoś powinien sprawdzić, jacy przewoźnicy obsługują te pielgrzymki, bo częstotliwość, z jaką autobusy jadące do takiego Medjugorie lądują w rowie, rodzi zasadne pytania o przestrzeganie norm czasu pracy i stan techniczny pojazdów.
Rząd wysyła po kilkanaście osób lekko rannych samolot wojskowy, żeby przetransportować ich do Polski na koszt państwa. Jeśli to nie jest zagrywka PRowa rządu i skok na słupki sondażowe i podlizanie się opini publicznej to ja nie wiem co to jest.


@FuriousViking: oczywiście, że to jest zagrywka PRowa xD
W dodatku przecież ci pielgrzymi-emeryci to z dużym prawdopodobieństwem wyborcy PiSu, a nie jakiejś wrednej opozycji. Dobry PiS ściąga PRAWYCH LUDZI z
kto wcześniej robił na tym "lody"?


@wuju84: Nie od dzisiaj operatorzy kościelni robią konkurencję touroperatorom. Tak, że można pojechać sobie na pielgrzymkę np. na Sri Lankę albo do Indii, znanych z sanktuariów chrześcijańskich. Np.
https://www.misjatravel.pl/pielgrzymki/na-krancach-swiata/indie-i-sri-lanka/
Opis działania czytałem niedawno w @TygodnikNIE (niestety nie znalazłem na szybko w necie): ceny są trochę wyższe niż w tradycyjnych biurach podróży, a za sieć sprzedażową robią księża namawiając co zamożniejszych parafian.
@FuriousViking jeżeli takie coś działa na ludzi pod kątem decyzji na kogo oddać głos to #!$%@? styki mi się w mózgu palą... Mogą #!$%@?ć Polaka jak tylko chcą a na końcu Polaczek odda głos na PiS bo wysłali samolot po pielgrzyma .