Wpis z mikrobloga

Trzymajcie za mnie kciuki - zabieram się za budowę (drukowanie?) zdalnie sterowanego modelu samochodu z 3dsets.com - Model 6: Rancher 4×4 Wagon i właśnie skompletowałem wszystkie zamówienia. I cholera... - będzie drogooooo...

Planowana wersja - silnik szczotkowy i skrzynia zębatkowa (takie mam bebechy)

Aktualny koszt: 785 pln, z czego:

Model - 40€ - 190 zł
Filament 4kg - 300 zł
Śrubki, nakrętki - 150 zł
Amortyzatory - 102 zł
Łożyska - 135 zł

Do tego jeszcze brakuje elektroniki, ale tą wyciągnę z innego auta - w zeszłym roku jak składałem Model 7: Buggy w sklepie po zobaczeniu listy potrzebnych komponentów (silnik, serwo, ESC z pilotem, bateria, opony) zatrzymali się na 1000 i stwierdzili że taniej kupić gotowca i przełożyć komponenty (co też zrobiłem).

No i jeszcze czas drukowania oraz zużyty prąd - mam #prusai3 pod miernikiem, więc jak skończę to pochwalę się ile kWh poszło na ten projekt.

Najlepsze że po tygodniu zabawy Buggy trafiło w ręce dzieciaka, i ten model też składam jako prezent urodzinowy dla niego (na 2 urodziny)... #rodzicielstwo kużwa...

Postaram się w miarę na bieżąco informować o postępach prac. Na razie drukuję elementy zawieszenia i czekam aż dojadą zamówienia. Aby nie spamować tagów kolejne będą pod tagiem: #rancher i ewentulnie #druk3d jak uznam że to coś z tej dziedziny.

#druk3d #prusai3 #ender3 #rc #modelarstwo #rancher #3dsets
Pobierz Diabl0 - Trzymajcie za mnie kciuki - zabieram się za budowę (drukowanie?) zdalnie ste...
źródło: comment_1659974683BMI8GuaX6L7N7jso2jSS3t.jpg
  • 10
@Foxlifejenkins: Dla mnie satysfakcja z majsterkowania i "tworzenia" czegoś, bo buggy pobawiłem się kilka dni, a później leżał długi czas pod łóżkiem, aż w końcu wymontowałem elektronikę i dałem go młodemu. I... jest to jedna z jego ulubionych zabawek.

Co ciekawe nad wyraz wytrzymała. Spodziewałem się że rozwali go w tydzień, natomiast przez pół roku połamał tylko zderzaki, ramkę drzwi i wybił "okna" (folia PCV 0,5mm grubości). A obija go o
fajnie by można przetestować różne filamenty


@Foxlifejenkins: aż tyle śrubek i cierpliwości nie mam ;) A tak serio - zamiast szukać oszczędności na 10 zł drukuję zazwyczaj na sprawdzonym filamencie, i w tym wypadku głównie PLA ze względu na prędkość wydruku.

patrzeć jak się gotuje przez cały weekend!


@Tonari_Totoro: widzisz, a tak będę mógł patrzeć jak się drukuje przez cały miesiąc. I co się bardziej opłaca ( ͜͡