Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki,

może ktoś ten temat przerabiał. Chcę sobie zamontować w ogrodzie stojak rowerowy (ogród w bloku). Myślę nad opcją przykręcaną (są może jakieś w miarę bezpieczne rozwiązania?) albo betonowaną. Ktoś może przerabiał temat u siebie? Wiem, że bez sensu byłoby wkręcany bo można pewnie to łatwo odkręcić - ale może są jakieś sprytne wkręty, które wkręcasz i jakoś zabezpieczasz?

Nie chce, żeby to służyło na pozostawienie roweru na nie wiadomo jak długo, potencjalny złodziej musiałby przejść przez płot i działać w środku osiedla. Zakładam, że jak odkręcenie stojaka by nie było problemem, tak już jakieś cięższe pracę na pewno. Rower jeśli gdzieś wyjadę, będzie zostawiany w domu, więc na zewnątrz będzie tylko na noc, ew. w ciągu dnia jeśli rower nie będzie używany.

#budownictwo #rower
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
pierwsza myśl była taka, żeby wykopać trochę ziemii, położyć 2 płytki chodnikowe (razem 80kg) i po prostu wkręcić ten stojak. No ale nie wiem, czy by to nie było bez sensu ze względu na właśnie wkręcanie tego...
@000loki: no okej, ale nawet jak wykręci stojak to ze stojakiem nie pojedzie, a noszenie roweru ze stojakiem głupio wygląda. Od biedy możesz przykręcić i zeszlifować śruby/ gwint, czy co tam masz i nikt do tego nie podejdzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sargento: komórka lokatorska jak przez ostatnie kilka lat. Wiem, że tam też się mogą włamać, ale z takim podejściem to w ogóle najlepiej roweru bym nie kupował, bo #!$%@?ć mogą wszędzie.
@000loki: Tak jak pisałeś - kupujesz krawężnik drogowy, wykopujesz trochę ziemi, tniesz na pół , betonujesz kładąc je na płasko (montaż wg np. https://www.grupapsb.com.pl/porady/porada/jak-ulozyc-krawezniki-wokol-domu.html) po czym przykręcasz stojak i zasypujesz ziemią. Tak się montuje stojaki rowerowe na deweloperce.

Stojaki: https://www.mmcite.com/pl/stojaki-rowerowe?gclid=CjwKCAjw6MKXBhA5EiwANWLODFG3DdU-jaNNnuwXw3gnn_uNrO5OvkIcAs5-Ja9Y6X_XYI3hmATABRoCOLsQAvD_BwE
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tremade: ja w sumie mam tu krawężniki wbetonowane ale postawione prawidlowo. Myślę, czy dałbym radę się w nie wwiercić bez rozbicia ichi po prostu w to się wkręcić stojakiem.