Wpis z mikrobloga

Te podwyżki czynszów to jest prawda czy fejk?

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28760319,polacy-przerazeni-wzrostem-czynszow-bieda-nas-czeka-sposobu.html

Ktoś mógłby mi to potwierdzić? Najlepiej ktoś kto siedzi w bloku, jakiś kredyciarz, np. @Krupier, @LittleOpa, kto tam jeszcze był, a chyba @KakaowyTaboret, @mirkowa1000 i inni, nie pamiętam Was wszystkich mordeczki.

Miałem kupować, ale jak sobie myślę, że jak mam za utrzymywanie mojej klatki dla małp 50m2 płacić 1500 ziko miesięcznie, to mnie ogarnia śmiech. Miałem kupować tę klatkę z powodu właśnie niskich kosztów eksploatacji, ale jak widać to aktualnie jest mit.

No chyba, że to tylko klikbejt i fejk.

Pozdrawiam wszystkich kredyciarzy w takim razie, zaczynam rozumieć PIS, wakacje kredytowe to konieczność w czasach tej drożyzny, DzbanG najpierw nagonił na kredyty, potem miniratka x2, czynsze x3, jedzenie x3, usługi x2 i w porfelu pustka.

#nieruchomosci #mieszkanie #inflacja #bekazpisu #gielda
  • 41
@KakaowyTaboret: dziękuję za odpowiedź. Czyli płacisz jakieś 750 ziko za ile? Za 60m2? Ile płaciłeś wcześniej?

I co za różnica czy kredyt czy wynajem?

Nie każdy ma kredyt, nie każdego te dodatkowe koszty dotyczą. Kredyciarze mają zdecydowanie najgorzej, bo są atakowani w 2 dziury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@haha123: już nie mieszkam, bo sprzedałam. Ale jeśli podwyżki byłyby podyktowane ceną ogrzewania to pewnie by ich nie było, bo jako wspólnota mieliśmy kontrakt na dłuższy okres. Ale to tylko mój przypadek.
xddd kredyt mam tańszy niż wynajem i stale oprocentowanie zgodnie z ankieta większość kredyciarzy ma tańszy kredyt niż wynajem xD


@KakaowyTaboret: mordo, mówiłeś już o tym ze 100 razy, płyta się zacięła czy jak?
@haha123: to fejk. Pytałem znajomych co mieszkają w mieszkaniach to albo żadnej podwyżki jeszcze nie dostali albo są to kwoty które nic nie znaczą dla nich. Zresztą niektórzy mają kredyt i czynsz już im pochłaniał większość zarobku także chyba nie będzie tak że Polak będzie dygal po 12 godz w robocie i mu na opłaty nie starczy ( _)
@haha123: u nas po latach spadków cen, ponowny wzrost rozpoczął się jakoś 2-3 lata temu
Obecnie doszliśmy do poziomu z 2014 roku, czyli jakieś 700 za 55m (w tym jest woda i ogrzewanie)
Nie pomogę z porównaniem z kredytem bo mieszkanie dawno spłacone ¯\_(ツ)_/¯
Co do wzrostów spodziewam się większych cen miejskiego ogrzewania w 2023r.