Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z kolegą tworzyliśmy projekt, serwis w branży gastronomicznej. Ja zajmowałem się programowaniem, a kolega miał się zająć rozleklamowaniem, kwestią zarabiania na tym. Co istotne zgodziliśmy się na początku, że zarobki dzielimy 50:50.
No i się zajął... Znalazł firmę, która chce ten nasz projekt odkupić. Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.
Mam jeden problem z tym. Ja przez kilka miesięcy codziennie po szkole pisałem to, podczas gdy kumpel przyszedł na gotowe i zgarnie połowę kasy. Próbowałem go przegadać żeby oddał mi większą część, ale nie zgadza się. Umówiliśmy się 50:50 i koniec... Mogę się nie zgodzić i nie dać im kodu, ale minie dużo czasu zanim tyle zarobimy.

Co sądzicie?

#programowanie #praca #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eb70a97d6cea9fd2fca1b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 236
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: było 50:50 to niech tak zostanie. Serio, mnie też kiedyś "kolega" podchodził w taki sposób. Najpierw innym podziałem kasy, a potem 4 miesiące czekałem aż mi odda za to, co ja kupiłem. Miej godność.
Ale jego praca nie miała polegać na znalezieniu kupca na kod tylko na przekuciu kodu w działajacy biznes który będzie wart więcej niż sam kod.


@GienekZFabrykiOkienek: przecież OP napisał, że te 40k to najpewniej więcej niż ten projekt u nich zarobi, więc sprzedając za tyle wychodzą dużo bardziej do przodu, niż gdyby go trzymali i się z tym #!$%@? teraz latami.

Przecież sprzedać za więcej niż jest to warte to najlepszy
@GienekZFabrykiOkienek: XD ale Ty odklejony jesteś, gdyby poszedł gdziekolwiek na etat pewnie miałby 20k w dwa miesiące albo nawet i mniej ale to różni właśnie własna działalność od softwarehouse, ze to oni zgarniają siano za kod opa xD i co z software housem by się klocil, ze on chce jednak 50k miesięcznie bo ten projek co go pisal, software house sprzedał za milion xD ?
@AnonimoweMirkoWyznania:
Czekaj czekaj xD

- zrób projekt z którego jesteś zadowolony
- kumpel niech zrobi swoją robotę dzięki czemu możecie opylić projekt za kwotę z której jesteś zadowolony
- zapytaj obcych ludzi czy wyłudzenie od kumpla pieniędzy i nie dotrzymanie umowy będzie sprawiedliwe

Kurde chłopie xD
@floojd: Ale przecież OP sam stwierdził, że to dla nich jest sporo i nie liczą, że dana apka przyniesie większy zysk ¯\_(ツ)_/¯ Autor sam wie co napisał i chyba potrafi racjonalnie wycenić swoją pracę. No i nie mówimy o 20k, ale o 40k (a to, że się umówili na 50:50 to już ich sprawa i OP sam jest sobie winny, że się na to zgodził).
@AnonimoweMirkoWyznania: współczuję temu koledze...

umawiasz się na coś a jak znajduje klienta to wykręcasz kota ogonem...

sprzedawcy w firmach często zarabiają dużo więcej niż dyrektorzy bo właśnie sprzedaż jest najtrudniejsza
@rozowatestuje: super pieniadze? 20k to miesieczna wyplata dla kogos kto potrafi samodzielnie wykucowac portal front+backend, koles poswiecil na to kilka miesięcy i jedna wyplata to ma byc super hajs?

Jezeli mial robic marketing a znalazl tylko kupca, to zaproponuj mu prowizje od sprzedazy twojej wlasnosci intelektualnej. Albo powiedz ze nie sprzedajesz bo inaczej sie umowiliscie. To zalezy od ciebie czy chcesz to ciagnac czy nie
#!$%@?, co to za filozofia według was zarobić 40k za kilka miesięcy programowania? xD


@GienekZFabrykiOkienek skoro to takie proste, żeby tyle dostać to czemu sam OP napisał że to więcej niż realnie da się zarobić? I czemu sam nie ogarnął żeby swoją pracę za tyle sprzedać? No właśnie. I za to teraz ma taki podział, na jaki się umówił.