Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z kolegą tworzyliśmy projekt, serwis w branży gastronomicznej. Ja zajmowałem się programowaniem, a kolega miał się zająć rozleklamowaniem, kwestią zarabiania na tym. Co istotne zgodziliśmy się na początku, że zarobki dzielimy 50:50.
No i się zajął... Znalazł firmę, która chce ten nasz projekt odkupić. Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.
Mam jeden problem z tym. Ja przez kilka miesięcy codziennie po szkole pisałem to, podczas gdy kumpel przyszedł na gotowe i zgarnie połowę kasy. Próbowałem go przegadać żeby oddał mi większą część, ale nie zgadza się. Umówiliśmy się 50:50 i koniec... Mogę się nie zgodzić i nie dać im kodu, ale minie dużo czasu zanim tyle zarobimy.

Co sądzicie?

#programowanie #praca #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eb70a97d6cea9fd2fca1b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 236
eaeaeaes: Podsumujmy:
OP chce rozwijać firmę nastawioną na użytkowników.
OP ma pomysł, realizuje go.
OP bierze do pomocy kolegę, który ma znaleźć użytkowników usługi.
Kolega zamiast wykonać umówione zadanie to znajduje kupca.
Kolega szantażuje op że jeśli nie sprzeda to od niego odchodzi.
Kolega mimo że nie wywiązał się z umowy to ciągle chce 50%, bo taka wartość była na wcześniejszej umowie, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.

A teraz wykopki pokroju
@GienekZFabrykiOkienek: Chłopie a skąd ty wiesz jak ten kod wygląda XD Ty to brzmisz w komentarzach jakbyś znalazł jezusa programistę tymczasem OP:

Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.


Lepiej sprzedać w #!$%@? niż zostać ze spaghetti i kosą w plecach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nikt chyba tu nie zwrócił uwagi, że OP się uczy, nie ogarnia w pełni kodowania a tym bardziej biznesu jak się na discord umawia.
Ten kod nie jest warty pewnie i tych 40k. OP to wie. Chce szybko i dużo zarobić za jakieś gówno i przy okazji, jak typowy p0lak kombinuje aby mniej oddać osobie co znalazła kupca.
Wszyscy zapominają tu o jednym. Po drugiej stronie też jest Polak. Wątpię by ten
Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.


@AnonimoweMirkoWyznania: A netto czy brutto? No i co to za projekt. Ogólnie 40k to nie jest dużo jak za projekt informatyczny, nawet pisany na kolanie po godzinach przez jedną osobę.
Skomplikuj kod niepotrzebnie używając jakiegoś narzędzia albo biblioteki, którą zna niewielu ludzi. Najlepiej tak żeby się posypało za parę miesięcy kiedy wyjdzie aktualizacja tej biblioteki. Pozmieniaj nazwy kilku tabel żeby były mniej oczywiste. #dilbert
Kumpla - gogusia nie będą już potrzebowali, ale Tobie może jeszcze jakaś kasa wpaść za naprawianie.
Mam jeden problem z tym. Ja przez kilka miesięcy codziennie po szkole pisałem to, podczas gdy kumpel przyszedł na gotowe i zgarnie połowę kasy. Próbowałem go przegadać żeby oddał mi większą część, ale nie zgadza się. Umówiliśmy się 50:50 i koniec... Mogę się nie zgodzić i nie dać im kodu, ale minie dużo czasu zanim tyle zarobimy.


@AnonimoweMirkoWyznania:
Formalnie to kolega znalazł kupca na 100% udziałów za 40k.
To za ile
Tak to wygląda w biznesie to że teraz zrobiles więcej nie oznacza ze kolega tego nie widzi jego uznanie jest więcej warte niż te parę groszy,być może kiedyś rolę się odwroca,patrz długo terminowo i zadowalaj się łyżeczka bo się kiedyś zakrztusisz.