Wpis z mikrobloga

Chcę się uczyć 15min dziennie "egzotycznego" języka, wybrałem kilka wstępniaków, ale nie mogę się zdecydować. Wykopie zdecyduj za mnie.

#jezykiobce #ankieta #naukajezykow #duolingo

Wybierz język

  • hinduski 9.3% (7)
  • arabski 14.7% (11)
  • hebrajski 12.0% (9)
  • duński 9.3% (7)
  • fiński 9.3% (7)
  • łacinski 5.3% (4)
  • chiński 34.7% (26)
  • grecki 5.3% (4)

Oddanych głosów: 75

  • 10
  • Odpowiedz
@galgal: chiński możesz od razu odpuścić, podobnie hinduski i arabski (a w ogóle to który hinduski jak jest milion dialektów i wersji).
Może grecki, fiński, albo łacina?
  • Odpowiedz
@Budo: moje pojęcie o tych językach jest niemal zerowe (ʘʘ) Będę jedynie korzystał z apki duolingo więc polegam na nich. Dlaczego te 3 języki odradzasz? chodzi mi jedynie o mega podstawową komunikację i po prostu naukę czegoś totalnie innego.
Łacinę chiałbym, bo to matka wielu języków, greka to podmatka wielu języków i niegdyś baza do nauki, a fiński to coś kompletnie innego, a zarazem jest coś mnie
  • Odpowiedz
@galgal: 15 minut dziennie nie ogarniesz do podstawowej komunikacji tych języków przez kilka lat. Sama nauka alfabetu, czytania i podstaw zajmie Ci od #!$%@? czasu. Pomijam smaczki takie, że w hebrajskim i arabskim czyta się od prawej do lewej xD
Fiński, grecki i łacina jest do ogarnięcia przez duolingo z podstawową komunikacją. Reszta tych języków według mnie nie. Jeszcze duński też ok.
  • Odpowiedz
@Budo: @Budo: wiem, wiem każdego z tych języków deeeeczko liznąłem, stąd pojawiło się rozdroże i teraz wybór ostateczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie chodzi o fun i naprawdę podstawową komunikację więc 15min dziennie przy zachowanej systematyczności to uważam, że jest bardzo dużo. Sama apka jednak nawet przy ukończeniu na max wszystkich lvl nie da umiejętności do luźnej komunikacji.
  • Odpowiedz
@galgal: w chińskim w wymowie są te całe tony, nie wiem czy z duolingo je ogarniesz + tak czy siak będziesz analfabetą nieumiejącym czytać
  • Odpowiedz
@P0lka: duolingo może być kopniakiem, który inspiruje do pogłębionej nauki w przyszłości z innych źródeł, poza tym nie demotywuj mnie, bo wykop już zdecydował i moja długa przygoda z językiem chińskim się rozpoczęła, a właśnie #!$%@?*łem 5 serduszek w 5min na trzecim kółeczku XD
  • Odpowiedz
@galgal łaciński na Duolingo jest bardzo ubogi, to taka bardziej ciekawostka. Cały kurs to 2 sekcje i 538 słów.
No chyba że jest jeszcze dostępny z innego języka niż angielski.
  • Odpowiedz
@allegramente: @trzeba_bylo_uwazac: rzeczywiście baza łacińskiego na duo jest króciótka i argument za tym, że choćby podstawowa baza słówek może być pomocna w zrozumieniu innych języków europejskich jest kusząca. Chiński + 500 słów łaciny na duolingo jak na moje skromne potrzeby wydaje się OK ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki!
  • Odpowiedz