Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak długo trwa wizyta w urzędzie w związku z wymianą prawa jazdy (powód: zagubienie jego fizycznej wersji w domu) i czas oczekiwania na nowy dokumnet?
Mam prawko w aplikacji mObywatel, ale chcę mieć też fizyczny dokument.

Czy na czas zastrzeżenia zagubionej kopii i wyrabiania nowego prawa jazdy dostanę jakiś blankiet poświadczający uprawnienia do prowadzenia samochodu, dzięki czemu będę mógł jeździć, odbywać jazdy testowe, etc?

#pytanie #prawko #prawojazdy #urzad #motoryzacja #samochody

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ea5cfe06a5ab4640a4ec50
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak długo trwa wizyta w urzędzie w ...

źródło: comment_1659529290MXYFJEJ43OdM4U2umX52mu.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: wymiana pj w urzędzie to chwila, wypełniasz stosowny wniosek i musisz opłacić (nie pamiętam ile kosztuje).
Na prawo jazdy mniej więcej czeka się 10 dni roboczych i później do odbioru jest w wydziale komunikacji (w tym w którym składany był wniosek).
https://info-car.pl/new/ tutaj sprawdzisz status prawka.

Żadnego blankietu nie otrzymasz (tak mi się wydaje), a przy kontroli brak prawa jazdy to jest mandat.
  • Odpowiedz
GwiezdnaGrażyna: @Scaf: No właśnie - z jednej strony polski kierowca jeżdżący w Polsce od tego roku nie ma obowiązku posiadania przy sobie fizycznego prawa jazdy, a jedynie musi mieć dowód osobisty (informacja o uprawnieniach zostanie pobrana z bazy danych), z drugiej strony nie wiem, czy w przypadku wystawiania nowego dokumentu te uprawnienia do prowadzenia pojazdów określone w bazie danych nie są "zawieszone" (albo mogą być stale przypisywane do prawa jazdy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zadałeś ciekawe pytanie bo bym się #!$%@? nie zdziwił, że to jest tak samo #!$%@? jak w sytuacji kiedy zdałeś egzamin i musisz czekać na plastik bo w systemie go nie ma do póki Grażynka z wydziału komunikacji nie odklika, że odebrałeś plastik.
  • Odpowiedz