Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Czy zarabiajac w PL we Wroclawiu 15k netto, samochod sluzbowy wysokiej klasy, lux med, benefity, plus zona 5k netto. Majac 2 rowniez mieszkania na wlasnosc w tym jedno wynajmowane a drugie konfortowe w ktorym mieszkamy.
Skorzystalibyscie z opcji wyjazdu do niemiec do miejscowsci pod monachium za 120keuro brutto rocznie? Gdzie trzeba wszystko samemu sobie zaplacic(mieszkanie, samochod etc) I biorac pod uwage ze na poczatku zona nie bedzie miala pracy a Ty nie znasz jezyka.

#emigracja #it #niemcy #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e7d34218ba22e41122d700
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 99
@AnonimoweMirkoWyznania miałem ofertę na podobnym poziomie, ale to był frankfurt nad Menem a ja jestem singlem. Nie chciało mi się, bo tu mi się żyje dobrze.

Skoro emigracja miałaby być zarobkowa, a tu mi się żyje dobrze, to nie widziałem sensu brać na klatę wszystkich minusów (czyt. aklimatyzacja itp.)

Zastanów się dlaczego chciałbyś emigrować i czy kraj do ktorego jedziesz daje Ci te możliwości. Jeżeli chcesz wyjeżdżać z Polski bo np uważasz
@lexico: ja uważam odwrotnie, ale dopiero kontakt z niemiecką biurokracją daje człowiekowi mindfuck, który powoli przeradza się w takie WOOOOOOOW TO TAK MOŻNA? Serio, poczucie, że urzędnik chce ci serio pomóc, jesteś jego klientem, a nie petentem, do tego w urzędzie skarbowym, #!$%@?ło mi mózg. Polecam ten styl życia, zwłaszcza za dodatkowe 6k golda.
@AnonimoweMirkoWyznania: między 20 a 35netto w Niemczech nie ma sensu. I tak i tak jesteś na dorobku. Jak Ci źle w Polsce spróbuj. Ale znam kilka par co się porozwodzilo z tęsknoty do domu. Jak zaczynasz dużo zarabiać, to ważniejsze jest mieć piątek wolny. Albo 2tyg. Więcej wakacji w roku, gdzie jesteś pod telefonem ale szef daje ci spokój. Może to patetyczne, ale czasu nie.kupisz. W moim środowisku są ludzie zarabiający
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jechałbym. Tu spokojnie obecnie w IT zarobisz nawet do 30k netto, jesli sie troche przyłożysz do swojej kariery. Więc nie emigrowałbym. Wysokie podatki + tak, jak ludzie piszą będziesz traktowany jako gorszy. Chyba, że chcesz popróbować innego życia, ale w takim wypadku są fajniejsze kraje do życia w mojej opinii np z fajną pogodą itd. Też to kalkulowałem swojego czasu w swojej głowie i wyszło mi, patrząc na ceny
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro masz 15k netto i ktoś tutaj docenia twoją pracę, postarałbym się znaleźć we Wrocławiu kogoś kto jeszcze bardziej doceni. Jak to jest kwestia zarobków to jedna podwyżka i zarabiasz tyle co w DE do tego życie tutaj, usługi, rozrywka itp, jest dużo tańsze.
@Tytanowy_Lucjan:

Nie. Nigdy nie będziesz traktowany jak równy lokalsom i żadne pieniądze nie zrekompensują ci uczucia wyobcowania oraz bycia gorszym trybikiem popieprzonej niemieckiej machiny. Zwłaszcza bez języka.

@AnonimoweMirkoWyznania:
Jedynie język jest przeszkodą, ale skoro tyle zarabiasz i oferują ci jeszcze więcej to nie powinieneś mieć większych problemów z nauką.
Wyobcowanie? Niby tak ale w dzisiejszym świecie każdy ma cię w dupie a to poczucie obcości głównie siedzi w głowie.