Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2426
A tak dla odmiany, jakieś plusiki życia w Polsce:
- świetnie rozwinięty system płatności bezgotówkowych
- paczkomaty, zabki i dina
- dość dobry poziom edukacji na skalę międzynarodową
- darmowe studia
- dobrzy programiści i prężnie rozwijającą się branża IT

Zapraszam do rozszerzania listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 383
  • Odpowiedz
Bardzo rozwinięta informatyzacja kraju, w szczególności urzędów.
Względnie tanie koszty życia.
Niska przestępczość
Dobra infrastruktura internetowa
  • Odpowiedz
@Anesa:

Lasy Państwowe. Duża powierzchnia (ponad 25% areału Polski) i ich struktura administracyjna typu państwo w państwie, dzięki czemu Sasin, czy inny #!$%@? nie może zepsuć ich w jeden dzień.
  • Odpowiedz
@Liptonegg: kurde starałem się coś dobrego wyłapać xD wiem że w większych miastach jest dramat w zimie ale na wiosnę i lato nie ma takiego problemu związanego nie wiem ze spalinami z fabryk czy samochodów. A dodałbym że mamy w Polsce dużo zieleni jak się wyjedzie parę km za miasto bo wiadomo że w centrum betonoza ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zajęcia praktyczne to byłoby marzenie, nie tylko w takich przedmiotach jak PP czy PDG ale też na takiej biologii czy chemii. Sama idea super gdyby tak pomyśleć, że program chemii dla uczniów niezainteresowanych rozszerzeniem przedmiotu byłby zredukowany o połowe, a druga połowa zostałaby zastąpiona zajęciami praktycznymi. O ile ciekawiej by było gdyby na chemii uczniowie sami tworzyli różne roztwory i obserwowali działanie substancji. Niestety zdaję się, że większość szkół jest za biedna
  • Odpowiedz
@Anesa:
- względnie stabilny klimat - brak tsunami, huraganów, cyklonów, wulkanów - tylko okazyjne podtopienia debili którzy pobudowali się na terenach zalewowych i czasem silniejsze burze/wiatry, ale bez kataklizmów
- pierogi ruskie :)
  • Odpowiedz
@entaroadun: Ale nie samą pracą człowiek żyje. Po pracy też jest życie, a przez gównianą pogodę przez większość roku jakiekolwiek aktywności na świeżym powietrzu są mocno okrojone. Byłoby idealnie, gdyby był klimat jak w Chorwacji.
  • Odpowiedz
@Anesa: mimo wszystko... szczerość ludzi. Nie ma pierdzielenia, od razu widzisz jaki ktoś ma humor, czy w pracy z kimś pogadać, czy przemilczeć cały dzień. Nie na amerykańskiego czy wyspiarskiego 'hał ar ja', sztucznych uśmiechów.
  • Odpowiedz
@Anesa:
- jest dostęp do morza, są góry, jeziora i dość dużo lasów (ładne parki krajobrazowe)
- całkiem niezła sieć dróg krajowych i autostrad
- sporo ścieżek rowerowych w dużych miastach
- własne rolnictwo (zarzynane od lat, ale dzielnie się trzyma)
- piwa kraftowe
- coraz więcej prywatnych firm które osiągają międzynarodowy sukces
  • Odpowiedz