Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś narzędzia, które ze zdjęcia wewnątrzustnego zębów zrobionego telefonem ładnie przytnie mi je tak, żeby na zdjęciu były tylko same zęby. Zdjęcia muszę robić z daleka, więc muszę przycinać je tak, żeby były widoczne na nim tylko zęby (bez nosa, warg itp.. Przykładowe zdjęcie wygląda tak - http://ksiaznica.home.pl/nowastomatologia/img/ryciny/images_ns/20120211_.jpg

Czy narzędzie typu #tensorflow lub inne #ai czy #machinelearning może mi pomóc rozwiązać taki problem? Mam bazę zdjęć pierwotnych i przyciętych więc mogę zrobić model (chyba tak się to nazywa), na podstawie którego tensorflow by się nauczył i później przycinał zdjęcia dla mnie. Dodatkowo chciałbym, żeby zdjęcie było też wyrównane.

Da radę zrobić coś takiego? Chciałbym, żeby apka działała najlepiej online, więc jakiś #docker i #node by mi to zahostował.

Za wszelkie rady z góry dziękuję.
  • 7
@olelek: już właśnie taką mam i się buntuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arysto2011: jasne, ale czego tu szukać? Od czego zacząć? Mam pewnie napisać jakiś kawałek kodu. Umiem całkiem dobrze w JS, więc mogę zapiąć tego Tensora w wersji Node. Jak mu wskazać, żeby robił lekki obrót i crop? Macie jakieś materiały, tutoriale?
@#!$%@?: cykliczne przetwarzanie danych, np. raz w tygodniu. Co tydzień w weekend zbieram zdjęcia, wrzucam do programu i on przygotowuje obrócone i przycięte zdjęcia. A to jakaś różnica?
@panDocent: bez budowania jakiejś własnej architektury albo robienia reasearchu to najłatwiej to przedstawić jako problem detekcji obiektów (object detection), mimo tego że na każdym zdjęciu masz tylko jeden obiekt to takie podejście pozwoli ci skorzystać z istniejących rozwiązań. A jeżeli chodzi o sam problem to trochę programowania tu będzie - detale implementacji będą zależały od tego jakie konkretnie repozytorium do detekcji wybierzesz:
1. potrzebujesz mieć swoje dane treningowe w następującym formacie: