Wpis z mikrobloga

@K_eM1: Nie, w USA za puszczenie gdziekolwiek sygnału alarmowego płaci się bardzo duże pieniądze. Sygnał alarmowy jest święty, bo ludzie nie mogą się do niego przyzwyczaić. Czasem się niektórym firmom zachciewało dawać w reklamach, to ich odpowiedni urząd szybko przekonywał, że nie było warto ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Zoyav: Owszem jest, przyzwyczaja ludzi do tego, że alarmami można nawalać na lewo i prawo. Alarm nie powinien być czymś, do czego ludzie się przyzwyczajają. W naszym kraju jakby nagle z czapy puścić alarm, to większość pomyśli, co to za święto znowu, a nie że rakiety im w miasto lecą.
Alarm powinien mieć ustalone dni testowe, które znają wszyscy obywatele i nigdy indziej poza rzeczywistym zagrożeniem nie są używane. W USA
  • Odpowiedz
od zawsze było posrane bo jakby jakiekolwiek zagrożenie faktycznie było i użyli by syren ja bym miał to w dupie bym pomyślał ze kolejne święto jakieś


@ChwilowaZielonka:

Owszem jest, przyzwyczaja ludzi do tego, że alarmami można nawalać na lewo i prawo. Alarm nie powinien być czymś, do czego ludzie się przyzwyczajają. W naszym kraju jakby nagle z czapy puścić alarm, to większość pomyśli, co to za święto znowu, a nie że
  • Odpowiedz
@K_eM1 Autobus, którym dzisiaj jechałem zatrzymał się na skrzyżowaniu, gdzie zebrało się dużo ludzi z racami. Wszystkie samochody zaczęły trąbić, biedna dziewczynka w autobusie zaczęła płakać bo nie wiedziała co się dzieje
  • Odpowiedz
Tak, jest to zły pomysł bo ludzie się do tego przyzwyczaili. U mnie w mieście wyją na tyle często, że jakby było poważne zagrożenie to i tak każdy by pomyślał że znowu jakieś święto straży albo policji i ludzie mieliby to w dupie więc... xdd
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: zgodziłbym się, gdybym nie spędził właśnie kilku dni w Kalifornii, i gdyby mnie codziennie nie budziła syrena alarmowa oznaczająca godzinę ósmą czy tam inne gówno xd
  • Odpowiedz
Alarm powinien mieć ustalone dni testowe, które znają wszyscy obywatele i nigdy indziej poza rzeczywistym zagrożeniem nie są używane.


@XanderPLXE: Czyyyyyyyysto teoretycznie gdyby alarmami wyli tylko 1 sierpnia, to możnaby to podciągnąć pod dzień testów syren ze stałą, dobrze znaną datą.

Ale do tego trzeba by było nie używać ich w innych dniach.
  • Odpowiedz