Wpis z mikrobloga

@JareckiDG: na dronie są cztery diody które pokazują poziom naładowania, podczas ładowania mają się tylko dwie pierwsze świecić?

bo już go tak ładuje z godzinę i ciągle tylko dwie się świecą, myślałem że normalnie ma do czwartej dojść :x

muszę instrukcje jednak poczytać xd
  • Odpowiedz
@Lesrley 1 to chyba 25% 2 50% 3 75% i 4 100% jeżeli podczas ładowania migają 2 to znaczy nie mniej nie więcej że ma poziom naładowania mniejszy niż 75%. Czekaj cierpliwie pierwsze ładowania trochę trwają.
  • Odpowiedz
@Lesrley nie ładuj baterii na maksa jak nie masz zamiaru latać, niby to są baterie inteligentne i maja coś takiego jak samorozladowanie ale lepiej nie zostawiać ich w pełnym naładowaniu.

Samorozladowanie - bateria po 24godzinach się rozładowuje do 96% po 3-4 dniach do 90% o po chyba tygodniu albo 2 do 75%.
  • Odpowiedz
@Lesrley jest obowiązkowa, numer operatora jak uzyskasz przyklejasz na drona, polecam tabliczki ogniotrwałe aluminiowe na eri.pl 24zl tabliczka. Gwarancji nie stracisz. Powinieneś też zrobić checkin w aplikacji droneradar jak latasz tam masz informację gdzie możesz latać i na jakiej wysokości, ale jak się nie rejestrowałes to i tak tego nie zrobisz bez numeru operatora.
  • Odpowiedz
@JareckiDG: jednak trzeba coś poczytać, uruchomiłem drona i poświecił chwilę na żołto, teraz na czerwono ale nie reaguje na żadne polecenia a na ekranie w aplikacji mam informacje że pilot jest niepodłączony pomimo że mam lokacje załączoną i nawet kabelki podpiąłem :x

tak szczerze to myślałem że uruchomię wszystko i będę latać
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lesrley nie lataj tylko bo go rozdupisz, za mała przestrzeń. Musisz powiązać kontroler z dronem, zbindować kontroler z usługą flyaway z dji care. I dopiero można myśleć o lotach.

Podłącz telefon do kontrolera, włącz drona odpal aplikacje dji fly i w prawym dolnym rogu masz instrukcje łączenia. Na jej podstawie połącz drona z kontrolerem.
  • Odpowiedz
@Lesrley drona i aparaturę włączasz poprzez jedno krótkie naciśnięcie i drugie długie. Każdy sprzęt dji w taki sposób się włącza. Po włączeniu każdego usłyszysz dźwięk. Jedno naciśnięcie służy do sprawdzenia poziomu naładowania.
  • Odpowiedz
@JareckiDG: kurczę, nie mogę się z nim połączyć, świeci ciągle na czerwono więc nie ma połączenia z wifi no i jeszcze mam problem z numerem seryjnym, to jest ten kod pod qr z dołu klapki? :x
  • Odpowiedz
@Lesrley numer seryjny będziesz miał na pudełku, S/N i numer przy kodzie kreskowym.

A świeci na czerwono bo nie jest połączony z kontrolerem. Skończysz aktywację wtedy dopiero dioda przejdzie na żółty lub zielony.
  • Odpowiedz