Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, zacząłem robić sobie aplikacje i niestety zacząłem potrzebować jakiegoś interfejsu graficznego dla niej, a że nauka pyside'a to ból w dupie zacząłem używac qt creatora. Teraz mam taki problem że absolutnie potrzebuje czegoś w rodzaju table widgeta, by zrobić najprostszą w świecie sortowaną listę elementów z jasnymi wyszczególnionymi kolumnami, czyli rzewcz pojawiająca się na kazdym kroku w windowsie i innch systemach zresztą też. tutaj zaczynają się moje problemy, bo w samym qt creatorze takiej rzeczy nie ma, to znaczy jest tableview który został wycofany chyba parę lat temu i grzebią w jakimś zastępstwie które jest ukryte, a i tak nie działa. Tu moje pytanie, czy jestem zmuszony całość zaorać i ręcznie pisać od nowa w pysidzie, czy może mogę to zrobić w designerze lub napisać w pysidzie i to jakoś przylutować do projektu QML. Nie będę ukrywał że średnio ogarniam to środowisko i sam interfejs chciałem napisać możliwie najłatwiej, bo nie o niego mi raczej chodziło.
#qt #qml #python
  • 16
@Xardin: jak python to Twój główny język to tkinter do prostych rzeczy się nadaje, wbudowana biblioteka, masa poradników na wszystko czego możesz potrzebować.

W PyQt5 i designerze na pewno da się zrobić to co chcesz, bo da się wszystko :P Niestety mam mega małe doświadczenie z tym także nie pomogę z głowy.
@blacktyg3r: Dzięki, najwyżej zacznę uczyć się tego tkintera, sam dosyc dużo szukałem w internecie za swoim problemem i za każdym razem jak ktoś robił taką głupotę, to robił to w designerze i konwertował to na kod, albo na jakimś przedpotopowym designerze z tableview( ͠° °). Choć nie wiem, może listveiw jakoś da się do tego zaadaptować xD.
@lionbest: Dzięki za pomoc, aczkolwiek tez znalazłem cos z tym tableModel 0.1, tylko nie wiem jak go sobie doinstalować, ponieważ występuje on w przykładach, ale sam qt designer nie znajduje takiego pakietu, a nie znalazłem w internecie jak go dostać, może przeinstalować qt creator?
@2ubRYlGqXdXxRAzXwRaQQ: Nie jest dostępne z poziomu qt creatora jak jest np lisview, jak manualnie to wbijesz, to qt creator nawet tego nie pokaże w oknie designu i będzie działać bądź nie w zależności od przykładu. w rezultacie ludzie piszą własne wtyczki z tablemodelem, ale na stronie jest tylko w cpp bo python jest w tym qt tylko na doczepkę.