Wpis z mikrobloga

Nigdy więcej pociągu.

Nigdy więcej pociągu.

Nigdy więcej pociągu.


I o jest nierealne, niemożliwe, abstrakcyjne. Jeżdżę srednio co półtora miesiąca na trasie #wroclaw - #szczecin/Świnoujście od ok 15 lat. W tym roku zaliczyłem chyba tylko 1 (słownie jedną) udana podróż. Tak to wieczne opóźnienia, uciekające przesiadki, brak informacji, kłamstwa, bezradność, bezsilność i wszystko to w zamian za coraz droższe bilety.

Przeżyłem już zagubiony wagon na stacji początkowej, 3h opóźnienia na starcie z niejasnych przyczyn, dezinformację i pociągi widno w czasie huraganów, a dziś z kolei w prezencie 300 km objazd i minimum 5h opóźnienia (czyli o ponad 100% więcej niż planowo), bo wypadek i uszkodzenie trakcji i #intercity wymyśliło sobie objazd. Z Rzepin do Szczecina przez Poznań.

I można tłumaczyć, że to nie wina pkpu. Można. Tylko jest kilka ale:

1. Istnieją przecież lokomotywy spalinowe.
2. Istnieją autobusy.
3. Istnieją telefony i komunikacja. Wypadek wydarzył się o godz. 15. Mój pociąg zaczynał trasę o SIEDEMNASTEJ DZIEWIĘTNAŚCIE. Nie podano ŻADNEJ informacji. A spokojnie mogłem przełożyć swój wyjazd.

Ta firma wozi ludzi od dziesięcioleci i nadal jest SKRAJNIE nieprzygotowana na wypadki losowe, które zdarzają im się NONSTOP.

Brak mi słów. Chyba nawet nasz rząd nie jest aż tak niekompetentny, jak #pkp #intercity

#kolej #zalesie #gorzkiezale #polska
  • 32
  • Odpowiedz
@sasik520:

Chyba mam wyjątkowe szczęście :')

Jeżdżę co miesiąc, półtora na trasie Katowice - Świnoujście przez Wrocław właśnie i oprócz opóźnień, z czego największe wynosiło około trzydziestu minut, to nic się nie działo. Niezależnie, czy nocny pociąg czy dzienny.
  • Odpowiedz
@Artrix:
PKP nie musi nikomu płacić za opóźnienia, bo nie zajmuje się przewozem osób czy towarów. Od tego są spółki przewozowe i to one wypłacają ewentualne odszkodowanie (a zasady wypłaty odszkodowania reguluje prawo unijne).
  • Odpowiedz
@pcela: Dobrze wiesz o czym mówię, zawsze musicie wtrącić że przecież są osobne spółki, chodzi o uproszczenie, w dalekobieżnych podróżnych w 90% będzie to PKP Intercity które należy do PKP wiec dalej nie rozumiem #!$%@? o nazwy, ale przepraszam PKP Intercity płaci grosze za opóźnienia pasażerom bo większość i tak nie obiega się o zwrot, a nawet jeżeli to stawki są żałośnie niskie żeby zmobilizować ten syf do poprawy jakości usług
  • Odpowiedz
@Artrix:
Kwestię odszkodowań reguluje prawo unijne i to ona stanowi, że odszkodowania poniżej 4 Euro się nie wypłaca. Przewoźnik nie ma tu nic do powiedzenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sasik520:

istnieją przecież lokomotywy spalinowe


Intercity ich nie posiada nawet na zwykle trasy, a co dopiero awaryjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
roku zaliczyłem chyba tylko 1 (słownie jedną) udana podróż. Tak to wieczne opóźnienia, uciekające przesiadki, brak informacji, kłamstwa, bezradność, bezsilność i wszystko to w zamian za coraz droższe bilety.

Przeżyłem już zagubiony wagon na stacji początkowej, 3h opóźnienia na starcie z niejasnych przyczyn, dezinformację i pociągi widno w czasie huraganów, a dziś z kolei w prezencie 300 km objazd i minimum 5h opóźnienia (czyli o ponad 100% więcej niż planowo), bo wypadek
  • Odpowiedz
  • 1
@sasik520: pociągi wspominam dobrze gdy jako student płaciłem 50% ceny i nie robiło mi różnicy czy dojadę w te góry czy nad morze o godzinę później niż planowałem czy 3 h później.

Ale jako dorosły człowiek juz sobie tego nie robię, jechać w niekomfortowych warunkach bez pewności kiedy dojadę? Bez sensu.

Poza tym moja nienawiść do pociągów to także #!$%@? przejazdy kolejowe i zamykanie rogatek gdzie pociągu jeszcze nawet nie widać
  • Odpowiedz
Intercity ich nie posiada nawet na zwykle trasy, a co dopiero awaryjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sztach: posiada lub umie załatwić. Dzień później na tym odcinku działa lokomotywa spalinowa.
Bardzo możliwe, że w dniu, kiedy jechałem, spalinówka nie była opcją że względu na konieczność odblokowania przejazdu.

szukałam drugiej połówki pociągu do Ś-cia ( ͡º ͜ʖ͡º)


@cyberyna: jak masz miejscówkę, to zawsze
  • Odpowiedz