Wpis z mikrobloga

Kiedyś się dziwiłem, że ludzie wolą sobie palnąć w łeb, niżeli dać się pojmać w niewolę. Tłumaczyłem to sobie honorem, chęcią zachowania tajemnicy wojskowych i chłodną kalkulacją, gdy walka jest przegrana. Po obejrzeniu tego filmu wiem, że czasem śmierć jest mniej straszna niż to, czego może się dopuścić drugi człowiek i posłanie kulki do siebie samego jest formą litości, której nie okaże Rosjanin.

#ukraina #rosja #wojna
  • 31
@BitulinowyDzem: Kastracja to specyficzny rodzaj okaleczenia, któremu niewiele może się równać. Myślę, że na równi w nim jest np. obrzezanie kobiet, poważne oszpecenie twarzy. Blisko są też urazy ciała stwarzające konieczność wykonania stomii. Niby jeszcze żyjesz, ale masz ochotę się zabić. Okaleczenia lub utraty innych części ciała oczywiście też są dramatyczne, ale można jeszcze prowadzić dość udane życie (no pomijając może urwanie wszystkich kończyn). Myślę, że dlatego to jest tak bulwersujące
@BitulinowyDzem
Z tego względu zawsze dziwiłem się, że ruscy w Katyniu oferowali tak szybki zabiegi jak kulka w łeb. Mogli przecież katować każdego jak Pileckiego...
Trzymać przy sobie granat i odpalić go w razie widocznej przegranej to jedyne wyjście.

Równie dobrze możemy to samo mówić, gdy taka ruska dzicz wchodzi do wioski i porywa jednych, kobiety gwałci a dzieci wywozi. Można sobie postawić pytanie: czy nie lepiej zbiorowo się zabić niż na
  • 114
Kiedyś się dziwiłem, że ludzie wolą sobie palnąć w łeb, niżeli dać się pojmać w niewolę. Tłumaczyłem to sobie honorem, chęcią zachowania tajemnicy wojskowych i chłodną kalkulacją, gdy walka jest przegrana. Po obejrzeniu tego filmu wiem, że czasem śmierć jest mniej straszna niż to, czego może się dopuścić drugi człowiek i posłanie kulki do siebie samego jest formą litości, której nie okaże Rosjanin.


#ukraina #rosja #wojna

@BitulinowyDzem Rosjanie to dzicz. Nie można