Wpis z mikrobloga

Nikt na nikogo nie drze japy, nikt nie krzyczy, nikt z #samochody nie trąbi. #rower sobie jadą bez spiny.
Od razu widać, że to nie Polska. Inna kultura, inny poziom daleki od dalekowschodniego i postkomunistycznego.

A u nas tylko spadek po komunie i okrzyk janusza z passerati pedalarze!

#europa
reddin - Nikt na nikogo nie drze japy, nikt nie krzyczy, nikt z #samochody nie trąbi....
  • 123
  • Odpowiedz
@reddin:
gdyby nam sowieci i niemcy nie wybili w czasach wojennych i około wojennych setek tysięcy przedstawicieli inteligencji, to teraz byśmy byli na o wiele wyższym poziomie rozwoju, w tym rozwoju kultury osobistej.
Hołota przeżyła czystki, a teraz ich potomkowie wraz z ich spuścizną stanowią większość w naszej pięknej ojczyźnie, więc zamiast słyszeć "witam wielmożnego pana. Miłego dnia" słyszysz "co się gapisz #!$%@?? Jak jedziesz? #!$%@?ć ci?"
  • Odpowiedz
1. Migające światła z przodu może i są już legalne, ale strasznie #!$%@?ące. Po co?


Bo jestem na drodze bardziej widoczny i mogę.

2. Tak trudno było zwolnić i puścić tę babę? Trzeba było się wpychać między nią a chodnik? Pomyślałeś chociaż o tym że mogła Cię nie widzieć i ruszyć do przodu w momencie gdy przejeżdżałeś jej przed maską?


@Xuzoun: Policja nie miała wątpliwości, że winna była tylko baba. A
  • Odpowiedz
Ten filmik potwierdza też inną rzecz - trzeba drastycznie ograniczyć ilość prywatnych samochodów w miastach, aby było to możliwe. Na tym filmiku było ich raptem kilka.


@aegispolis: Miasta i tak nie są z gumy.
  • Odpowiedz
@reddin: No i ja zupełnie taki kierunek popieram. Tylko znając warunki polskich dużych miast, to w takim kadrze na każdej z ulic miałbyś sznurek wlokących się samochodów, a wtedy ruch nie byłby już taki płynny i bezstresowy. A dodaj do tego jeszcze samochody zaparkowane na chodnikach/ścieżkach rowerowych, bo przecież gdzieś MUSZĄ...

A póki co każda propozycja dostosowywania infrastruktury pod pieszych i rowerzystów kosztem samochodów spotyka się z dużymi protestami, niestety.
  • Odpowiedz
@reddin: no i tylko potwierdzasz że nie należysz do tej innej kultury którą tak wychwalasz, tylko liczy się dla ciebie "ja mam rację !!!111oneoneone". Na drodze każdy może popełnić błąd, a ty zamiast się zatrzymać wolisz ryzykować potrącenie bo masz rację. Taka sama mentalność jak pieszy wchodzący na przejście bez rozejrzenia się - co z tego że może zginąć, najważniejsze że na nagrobku będzie miał napis "miał pierwszeństwo".
  • Odpowiedz
no i tylko potwierdzasz że nie należysz do tej innej kultury którą tak wychwalasz, tylko liczy się dla ciebie "ja mam rację !!!111oneoneone". Na drodze każdy może popełnić błąd,


Odróżniaj błąd od celowego wymuszenia, bo na rowerzyście to można.

a ty zamiast się zatrzymać wolisz ryzykować potrącenie bo masz rację.


Stosujesz victim blaming, gdyby nie wymusiła, sytuacji by nie było.

Taka sama mentalność jak pieszy wchodzący na przejście bez rozejrzenia się -
  • Odpowiedz
@reddin: Jak do ściany...
Przeczytaj sobie i obejrzyj potem swój wielce bezpieczny manewr, może w końcu coś dotrze
https://lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/art-3/

Zresztą swoimi zachowaniami potwierdzasz tylko to o czym mówi się od dawna - osoby z kamerkami podejmują większe ryzyko na drodze, pierwszy lepszy artykuł - https://spidersweb.pl/autoblog/kamerki-samochodowe-wypadki-kamerki-samochodowe-bezpieczenstwo/

Kamery prowokują ludzi do używania klaksonu zamiast hamulca. W omawianej sytuacji zamiast trąbić wystarczyło zdjąć nogę z gazu lub lekko przyhamować i nie doszłoby do żadnego
  • Odpowiedz
Jak do ściany...

Przeczytaj sobie i obejrzyj potem swój wielce bezpieczny manewr, może w końcu coś dotrze


@Xuzoun: Gdyby baba nie wymusiła, nie było by tematu. Policja orzekła, jedynym winnym kierującą. Tak, rowerzysta ma prawo jechać jezdnią i jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Święte samochodziki nie są ponad prawem. Nie boję się, nie bałem i bał nie będę. Twoje straszki mnie nie ruszają. Stosujesz victim blaming.
  • Odpowiedz
Zresztą swoimi zachowaniami potwierdzasz tylko to o czym mówi się od dawna - osoby z kamerkami podejmują większe ryzyko na drodze


@Xuzoun: Zakazać kamer w samochodach!
  • Odpowiedz
@reddin: gosc wyzej ma racje. Ludzie z twojego nargania by po prostu przepuscili to auto.

(nikt sie nie kloci z tym ze kierowcy z twojego nagrania nie wymusiliby w ten sposob)
  • Odpowiedz
Zakazać kamer w samochodach!


@reddin: no zobacz, zupełnie jak na tym wychwalanym przez ciebie zachodzie. Brawo. Jeszcze trochę i dojdziesz do tego że przejścia dla pieszych w Polsce są beznadziejne wyznaczane i w wielu miejscach pieszych nie powinien mieć pierwszeństwa - tak jak na przejściach sugerowanych u naszych zachodnich sąsiadów.
  • Odpowiedz
@reddin: Jak zgłaszasz to na policje ? Jest jakiś mail do tego czy śmigasz na komendę ? Jestem wielkim fanem Twoich akcji edukacyjnych.

Ja uważam że kultura poruszania się po drodze wśród kierowców samochód to jest jakaś tragedia - nadmierna prędkość, wyprzedzane w dziwnych miejscach, wszystko po to żeby być na miejscu 3 minuty wcześniej. Jak uważasz z czego to wynika ? Ja uważam, że wynika to z niskiej jakości kształcenia
  • Odpowiedz