Wpis z mikrobloga

@Jednorybek: biorąc pod uwagę zmienne promocje to praca w kanbanie albo scrum ma sens. Waterfall jest super jak planujesz dużo do przodu, scrum jak zmieniasz plany z różnych względów.
  • Odpowiedz
@Weretek: W sumie rzeczywiscie, masz racje, mea culpa - nie wziąłem pod uwage że teraz banki to nie tylko system bankowosci, lecz również apki dla userów - zastanawiam sie po prostu, jak wygląda obsługiwanie tych dużych systemów bankowości i jak one są skonstruowane (Te cobolowe ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jednorybek: pracowałem w banku, wszystkie zespoły z którymi miałem styczność pracowały w sprintach dwutygodniowych. Chociaż fakt faktem, że to było w 2019r a scrum był tam nowością i własnie trwał okres przejściowy z waterfalla, więc w porównaniu do reszty rynku to dosyć późno
  • Odpowiedz
@Jednorybek: ja pracuję. Duuuuzy system bankowości, backend, dostajemy listę tego co dowieźć w kwartale, dzielimy na taski i na podstawie aktualnych sytuacji wybieramy co najpierw robimy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@budyn: ale piszesz to jako ciekawostkę, że banki się do tego przygotowują, czy że to ogromne zadanie i wpakowałeś się w 2 tygodnie pracy po 20h na dobę?
  • Odpowiedz
@budyn: lol, w kazdej pracy jak Cię nie pytają
"możesz zrobić x?"
tylko zaczynają od
"zrobiłbyś COŚ dla mnie?"
to trzeba od razu pytać czego chcą bo zaraz ci wrzucą gorącego ziemniaka do reki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Arwern: Już wiadomo, że nie dowieziemy. Padł pomysł żeby wpisać was tymczasowo do excela i zyskać dodatkowe parę tygodni na zaimplementowanie po bożemu
  • Odpowiedz