Wpis z mikrobloga

Jakim cudem dostales w takim razie te robote?


@pieczony_szczur_z_ogniska: normalna sprawa. Na swoim przykładzie powiem, że kończąc studia chemiczne nie wiem nic o chemii praktycznie (nie dlatego, że jestem głupi, chociaż jestem, a dlatego, że to obszerna dziedzina nauki) i każda zmiana pracy na "chemiczną" to defacto nowa branża. Firmy to wiedzą, ale nie mają wyjścia i zatrudniają xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jakim cudem dostales w takim razie te robote?

@pieczony_szczur_z_ogniska: Może jest specjalistą w swojej dziedzinie? Może być od marketingu, od IT, od logistyki, księgowości itd. - co nie znaczy, że od razu musi znać branżę, do której idzie pracować. Właściwie chyba większość stanowisk jest uniwersalna i niewrażliwa na branże.
normalna sprawa. Na swoim przykładzie powiem, że kończąc studia chemiczne nie wiem nic o chemii praktycznie (nie dlatego, że jestem głupi, chociaż jestem, a dlatego, że to obszerna dziedzina nauki) i każda zmiana pracy na "chemiczną" to defacto nowa branża. Firmy to wiedzą, ale nie mają wyjścia i zatrudniają xD


@Ogau: po pierwsze w Polsce firmy praktycznie nic nie robią, żeby przygotować młodzież do pracy. Szkolenie nowego pracownika jest wliczone w
po pierwsze w Polsce firmy praktycznie nic nie robią, żeby przygotować młodzież do pracy


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: lata temu legendą na wydziale chemicznym PWr był jakiś kierunek zamawiany przez KGHM. Wszyscy o nim słyszeli, nikt nie widział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie myślisz, że nic nie wiesz, ale jednak coś tam wiesz i to całkiem sporo. Firmom dużo łatwiej kogoś takiego przeszkolić niż randoma z ulicy.


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: