Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
Gandalf to najbardziej bezużyteczny magik ze wszystkich światów fantasy, bo nazwanie go czarodziejem, albo magiem do obraza dla każdego nowicjusza magów. I to nie dość, że niby jest magikiem, to jeszcze jest półbogiem i potrafi tylko świecić laską i gadać z owadami??

Ten Balrog to pewnie zdechł spadając w przepaść, a Gandalf na nim miękko wylądował.

HA TFU NA GANDALFA

#lotr #wladcapierscieni
srogie_ciasteczko - Gandalf to najbardziej bezużyteczny magik ze wszystkich światów f...

źródło: comment_1658529830GgMWoGKLrlsE7mRqIo2FNt.jpg

Pobierz
  • 28
@kr0l_szamanow:
nie wiem czy Valarów można nazwać bogami, fakt są zasadniczo aspektami Eru ale nadal odpowiedzialni są tylko za część jego mocy
tak samo Maiarów powinno się bardziej zaliczać jako odpowiedników aniołów, jako że są mniejszymi Ainurami

w każdym wypadku Istari wysłani do śródziemia w 3 erze, czyli Gandalf, Sarumun, Radowit i niebiescy mają ograniczniki w związku z ich zadaniem jakim jest pomoc i służenie radą, a nie wygranie wojny samodzielnie,
@srogie_ciasteczko: Powiem nawet więcej, oficjalnie z wszystkich 5 czarodziei wysłanych do śródziemia Gandalf jest najbardziej użyteczny. Wykonał swoje zadanie od początku do końca, przy okazji nawet #!$%@?ł Balroga który stanowił tak samo duże zagrożenie dla śródziemia co Sauron. Mamy nawet dla tego dowód, gdyż Gandalf jest jedynym Istari który mógł wrócić do Valinoru.
Bezużyteczny to był #!$%@? robert, który ruchał jelenie i wprowadził gandalfa w pułapkę, co więcej nawet nie chciał
@srogie_ciasteczko: sarumun #!$%@?ł bo myślał że jak zmieni drużyny to jest po stronie wygranych i że nie może się sytuacja #!$%@?ć, bo co przecież tak mówiły numerki armi, a Balrog wogóle siedział na dupie w khazad dum chillując sobie bez celu po eksmisji morgotha z jego meliny w Angbandzie, po czym przychodzą mu tu jakieś menele i się na nieszczęście złożyło że jeden z nich jest akurat maiarem i może mu
@Papieszpolak6996:
Co, jak, w jakiej kolejności?( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze chciałem poznać całe uniwersum ale nigdy nie mogłem się zebrać. Doradź proszę jak najlepiej zacząć przygodę z Tolkienem i jak to czytać.