Wpis z mikrobloga

Mirki....wesołych świąt! Słuchajcie, zaraz mnie trafi...a trafi bo pierwszy raz widzę "TO COŚ", co ma już kapitalizację 60 milionów dolarów i jest za PeerCoinem (http://coinmarketcap.com/). W T F ?! Skąd to się kur wzięło? 107$ za sztukę?!?!?! Co jest kuur*. Jak to możliwe. Nawet na forum bitcoina ani na bitcointalk nie widziałem tego. Nie dobrze panowie, nie dobrze, że przegapiliśmy to....tutaj też o tym nie widziałem...WSZELKIE wyjaśnienia o co z tym biega będą bardzo mile widziane! #dogecoin #catcoin #bitcoin #litecoin #mastercoin
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tokra: ten kto miał wiedzieć to wiedział i się dorobił a my biedaki cebulaki g---o z tego wszystkiego będziemy mieli, może kilku jednostkom uda się zarobić kilki tysiaków...
  • Odpowiedz
@muffman: Nie do końca jest tak jak piszesz. Wiesz dlaczego? Bo ZANIECHAŁEM kopania Bitcoina na GPU gdy był za psie pieniądze. Dziś byłbym milionerem. I co należałem do grupy wybrańców którzy dowiedzieli się o kryptowalucie? Nie. Popełniłem błąd życia . :/
  • Odpowiedz
@KuliG: Nie wiem o co Ci chodzi do końca ale jedno wiem na pewno: nie możemy przegapić "następcy" BTC o ile taki w ogóle powstanie...trzeba mieć rękę na pulsie - z takiego założenia wychodzę a tu nagle wracam do chaty i paczę na jakiegoś Mastercoina którego sztuka kosztuje 100 USD no bez jaj. Muszę się przyjrzeć co to kuźwa jest.
  • Odpowiedz
@Tokra: tyle, że jeśli jakiś XYZcoin (w tym przypadku Master) kosztuje 100 dolków, to znaczy że jest dużo za późno na kopanie/spekulację.
  • Odpowiedz
@Dutch: Tak oczywiście. Zastanawiam się jak do tego doszło, że tego nie zauważyłem. Na to nie możemy sobie pozwolić prawda? Każdy z nas się zgodzi i proponuję znaleźć rozwiązanie żeby czasem jakiegoś potencjalnego następcy lub silnego gracza na rynku kryptowalut nie przegapić.

EDIT: No dobra powód jest prozaiczny; przyznam bez bicia, że nie wchodziłem na bitcointalk tylko skupiłem się na LTC swojego czasu. Wniosek: wszelka nowa potencjalnie znacząca kryptowaluta powinna
  • Odpowiedz
@Tokra: słusznie, tu pełna zgoda. Też lubię czytać sobie o historii i kulisach różnych krypto.

Tak pół żartem - proponuję stworzyć nową walutę, ŚmieszCoin (ŚMC) i zrobić premine'a, a potem już tylko to the moon ;)
  • Odpowiedz
@Dutch: Gdybym miał społeczność, wsparcie jakiejś społeczności to bym zrobił. W ogóle to większość tych zwykłych kopii odpadnie - znaczące będą te wnoszące nowe innowacje, wartości dodane w stosunku do tego co jest znane np. w BTC itp.
  • Odpowiedz
@Tokra: dokładnie tak, większość tych śmieszkowych altcoinów, których jest teraz jak psów jedzie na nagłej modzie na krypto wśród januszów, za rok nie będą warte funta kłaków. Wartościowy pozostanie na pewno BTC jako pionier, LTC zapewne też, a dalej tak jak mówisz - rzeczy wyjątkowo stabilne / innowacyjne. I może doge ze względu na wartość sentymentalną ;)
  • Odpowiedz
@Dutch: LTC zostanie na bank ze względu na to, że to jego twórca wprowadził Scrypt, że o innych kwestiach nie wspomnę. Doge...nie wiem - zależy już od determinacji społeczności, jeśli uda się jej "wpleść" go w różne aspekty funkcjonowania codziennego to ciężko będzie go wyeliminować, sam się będzie utrzymywał - pomimo, że ze strony technicznej nic nie wnosi ponad scryptowego prekursora jakim jest LTC.
  • Odpowiedz
@Tokra:

LTC zostanie na bank ze względu na to, że to jego twórca wprowadził Scrypt, że o innych kwestiach nie wspomnę


A propos. Tak dla laika-humanisty, jednym zdaniem, na czym polegają te krypto na scrypcie i czym to się różni np. od BTC?
  • Odpowiedz
@orangeduke: narobi się miliony walut, które padną po jakimś krótkim czasie, można ofc się bawić w to i liczyć na jakieś zyski ale myślę, że tylko nielicznym uda się na tym zarobić pieniądze, a większość straci
  • Odpowiedz
@RPG-7: tego jeszcze nie wiem. trzeba by pośledzić temat.

@muffman: przewiduje, że trzeba będzie posiadać MasterCoin by to robić i że to będzie zabawa dla bogatych tylko, ale sam jeszcze nie wiem jak to będzie.
  • Odpowiedz