Wpis z mikrobloga

że braki węgla to wina tuska bo to on pozamykal kopalnie xd


Dokładnie to wina Ewy Kopacz, bo to ona pozamykała kopalnie, wcześniej robił to rząd SLD. Oczywiście można wydawać się to zabawne, że hehe brak węgla to przez zamykanie kopalń, w końcu wykopki od lat mówią, że górnictwo w kraju gdzie 80% energii pochodzi z węgla jest niepotrzebne.

Fakt, że budowa nowej ściany w kopalni to kilka lat pracy, że raz
@niko444: akurat moment zamykania kopalni na Śląsku jest chyba znany ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wiemy kto za to odpowiadał, wiadomo także, że niektóre kopalnie poszły w 100% prywate i do teraz fajnie działają. Dlatego zarówno jak pis jak i po #!$%@? i rozjebują w każdy możliwy sposób.

Warto sobie tylko przypomnieć "pogrzeby" kopalń w wielu miastach albo jak ludzie strajkowali. Więc nie rozumiemy beki bo tu
@lagi_mozgu: @lagi_mozgu: ja tylko dopowiem, że było pełno wpisów jak to węgiel można sprowadzić z zagranicy. I to nie Rosji, a Mozambiku czy innej Australii. I teraz okazało się jakie mamy zdolności przeładowcze naszych portów. Dobrze pamiętam? Około 1,5mlm z 10 mln ton jakie potrzebujemy dla indywidualnych odbiorców?
@lagi_mozgu: może trochę przesadziłem z danymi. Pewnie przeczytałem komentarz jakiegoś wykopka i został mi w pamięci. Nie zmienia to faktu, że węgiel głównie importowaliśmy z Rosji i była do tego przystosowana cała infrastruktura. Obecnie trwaja spore przebudowy morskich portów żeby ogarnąć nadmiarowy węgiel ( nowe place magazynowe, taśmociągi do łatwego odebrania ze statków, i pewnie potrzebne będzie zaplecze żeby załadować to na wagony lub ciężarówki).
@gupi_ja: przeładowanie 10 mln ton to nie problem. Problemem jest, że tego węgla nie ma skąd kupić, bo biją się o niego chińczycy i reszta Europy. Do wegla wraca się obecnie wszędzie, UK gdzie parę lat temu wyłączono ostatnie bloki węglowe teraz je uruchamiają ponownie. To samo robią Niemcy, Holendrzy i reszta Unii.
Sprowadzenie węgla to konieczność lucytowania się z połową Europy i Chinczykami.

Dlatego właśnie zamykanie kopalń to była głupota