Wpis z mikrobloga

Poczekaj jak ktoś inny się wypowie, ale wydaje mi się że na luzie bo jak zmienisz na zimowe czy letnie to też się zamienia miejscami. Poczekaj na kogoś innego.
@jmuhha: a co to znaczy ze "sciaga" czujesz wyraznie sile na kierownicy, ktora ciagnie Cie na bok, czy moze chodzi o to, ze samochod sciaga gdy kierownica jest ustawiona idealnie prosto? pytam bo niektorzy mechanicy po ustawieniu zbieznosci czy wymianie drazka potrafia zostawic kierownice w ustawieniu innym niz zero i potem jezdzisz z krzywa kierownica, ale generalnie wszystko jest ok
@geszue: mam porównanie do innych aut

W innych autach auta ściągają ale nie czuć napięcia na kierownicy, po prostu jedzie się, ewentualnie trzyma się krzywo kierownicę ale komfort jazdy jest ok

U mnie jest tak, że ja czuję że muszę trzymać kierownicę bo po kierownica mi sama ucieka w prawo
@jmuhha: Ciśnienia w oponach takie same? Jak wyprostujesz koła względem samochodu, to czy zauważalnie jedno z przednich wychyla się na zewnątrz? Spójrz na ich bieżnik, czy jest równomiernie wytarty czy może któraś część opony jest mocniej zużyta?
@jmuhha: jeszcze mozesz miec problem z hamulcem, moze nie odpuszczac z prawej. Troche tego jest co mirki nawrzucaly, ale to sobie powoli odrzucisz az znajdziesz winowajce
@Deathstroke: bieżnik sprawdzałam, nawet mierzyłam symetryczność i moim zdaniem jest tu i tu to samo

Ciśnienie zawsze dobijam, może lekko mniej ściąga ale wydaje mi się że i tak to samo

Raczej nie zauważyłam wychyłu przy prostych kołach
@jmuhha: Może też być któryś zacisk, jak tam wyżej jakiś mirek pisał, wystarczy że nie będzie prawidłowo odbijał i już może lekko ściągać. Albo wachacz jest nawet lekko skrzywiony a już będzie dawał po dupie. Możliwe też że sprężyna gdzieś pękła, czuć tego bardzo nie będziesz po komforcie a zacznie ściągać. No najlepszym wyjściem będzie wycieczka na geometrię zawieszenia, jeśli po zamianie opon przednich na tylne nic nie da, a skoro
@geszue: Jezdnia rowniez nie jest pozioma, bo woda musi splywac , wiec delikatne sciaganie nie musi byc zwiazane z zawiasem. Przod na tyl, mozna zamieniac, nawet niektorzy producenci zalecaja takie zamiany. Mazda jak dobrze pamietam, wymusza to na kierowcy.