Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Od września będę startował do pierwszej poważnej pracy w IT. Przychodzę z kilkoma pytaniami:
1. Zadania w rekrutacji - na żywo, zadanie na kilka dni, zadanie na żywo, ale bez kogoś kto patrzy Ci na ręce - algorytmy czy raczej życiowe problemy. Jak to wygląda?
2. Rozmowa techniczna - jak to wygląda, muszę znać wbudowane funkcje na pamięć? Warto przerabiać np. 100+ interview questions from PHP itd?
3. GitHub - uzupełnić go nowymi projektami i wrzucić wersje live?

Jeśli chodzi o stack z jakim będę aplikował to: Vue3 (composition API, Pinia, Router), Quasar UI Framework, Laravel (z Sanctum) - raczej jako REST API w formie odseparowanego backu niż całościowy z widokami w blade. No i wiadomka, PHP i JS, chociaż w obu przypadkach (vanilla) z rok temu ostatni raz coś pisałem.
Postuje, bo chce się sensownie przygotować, żeby nie truć dupy. Entry poziom i tak jest oblegany i ostatni rok spędziłem na expieniu, 3 msc praktyk (laravel + vue), 5 msc stażu, 3 msc (2 projekty komercyjne dla klienta - jeden live, jeden wewnętrzna apka) - freelancer.
#rekrutacja #programowanie #pracbaza
  • 3
@kyotomano: widzę, że mój stack :D To o co będą pytać zależy na co aplikujesz. Jeśli JS jest główną technologią z którą będziesz pracował to pytanie czysto z JS'a - jeśli full stack / backend to ogarnął bym przede wszystkim wzorce projektowe z PHP, bo zawsze mnie o to pytali.

Moje dotychczasowe rozmowy techniczne to były pytania np. co to są i jakie znasz magic methods. Coś jak w szkole przy