Wpis z mikrobloga

@rbk17: Nie umieją i nawet nie znają koncepcji dobrego kadru więc jak mają to robić? :P

Jak nie pokażesz o co chodzi to nawet różnicy nie zauważają - tylko my 'świadomi' musimy przez to cierpieć, a nikomu innemu to nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rbk17: czepiasz się o kadrowanie zdjęć na gównoportalu służącym do wrzucania byle czego? w warzywniaku u haliny też się czepiasz że ziemniaki nie są umyte?
  • Odpowiedz
tylko my 'świadomi' musimy przez to cierpieć, a nikomu innemu to nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zuchtomek: nie do końca tak to działa.

Chodziło Ci pewne o to że Ci "nieświadomi" nie widzą tego wprost ani nie potrafią opisać co z danym zdjęciem (czy projektem) jest nie tak, ale podświadomie ma to realny wpływ na odbiór u wszystkich. Dobra kompozycja czy dobry design potrafi prowadzić wzrok
  • Odpowiedz
@Kien: Jasne, widzą różnicę między zdjęciami, ale nie wiedzą jak to osiągnąć.

Mam doskonały przykład swojej różowej, która ma aparat, który robi szerokie zdjęcia (a w pionie to wysokie) i zwłaszcza jak robi zdjęcie w pionie to 1/4 z dołu to jakiś chodnik czy cokolwiek innego, mówie do niej po co takie wrzucasz jak zobacz - wystarczy wyciąć to, złoty podział 'wycelować' w najważniejszy punkt i od razu inaczej się patrzy.
zuchtomek - @Kien: Jasne, widzą różnicę między zdjęciami, ale nie wiedzą jak to osiąg...

źródło: comment_16582348399PWVZZjHtuftm3l6kiNDa2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Kien @zuchtomek czy polecacie jakaś stronkę lub książkę, która ma cała taką teorię skondensowaną? Czy muszę jednak polegać na pojedynczych artykułach przeplatanymi z pojęciami z fizyki? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
czepiasz się o kadrowanie zdjęć na gównoportalu służącym do wrzucania byle czego? w warzywniaku u haliny też się czepiasz że ziemniaki nie są umyte?


@Kouros: chodzi mi o wrzucanie zdjęć z pustym tłem dookoła, to już jest totalna przesada, nie mieć 5 sekund aby to obrobić.
  • Odpowiedz
@seikii: jeśli chodzi o fotografię, to jest sporo fajnych materiałów w necie, tylko musisz brać pod uwagę niestety że sporo osób #!$%@? głupoty i łatwo się można nadziać. Na szybko z historii YT wyciągnąłem dwa filmy które kojarzę że były spoko - jeden i drugi.

Ja osobiście sceptycznie podchodzę do tych wszystkich golden ration, rule of thirds - to może pomóc, ale dopiero jak się czuje kompozycję, a nie że
  • Odpowiedz
@seikii: To raczej na bieżąco trzeba szlifować tematy i trenować, wszystkich pojęć nie da się przyswoić na raz i bez praktyki.

Poczytaj o kadrowaniu - idź porobić zdjęcia.
Poczytaj o ISO - idź porobić zdjęcia z różnymi ustawieniami
Poczytaj o czasie naświetlania - idź porobić zdjęcia z różnymi ustawieniami.
Poczytaj o balansie bieli - idź się pobaw i sprawdź jak realnie zmiana ustawień ma wpływ.

Potem łącz techniki i dalej kombinuj
  • Odpowiedz