Wpis z mikrobloga

Potrzebuje waszej pomocy z rozwiązaniem problemów z uciążliwym sąsiadem. Sąsiad ma tylko jedną ścianę wspólna z nami. Wszystkie pozostałe ściany są na korytarz lub są zewnętrzne. Niestety hobby sąsiada jest granie w rzutki. Jak się pewnie domyślacie wybrał akurat tą ścianę która jest i nasza. Od tych trzech powtarzających sie uderzeń dostajemy już powoli szału. Prośby nic nie dały niestety dalej gra. Czy macie pomysł jak to rozwiązać? Myślałem nad zgłoszeniem sprawy do dzielnicowego, ale nie uważam że to byłoby najlepsze wyjście, dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jak uprzykrzyć życie sąsiadowi. Myślałem już nad zamontowaniem kulek newtonowskich tak by uderzały o ścianę, ale nie wiem czy dźwięk jest wystarczająco głośny i denerwujący. Liczę na waszą kreatywność.
#sasiedziwbloku #sasiad
evilbadday - Potrzebuje waszej pomocy z rozwiązaniem problemów z uciążliwym sąsiadem....

źródło: comment_16582254810Z0uxKciSwSvbDOeJQYtyz.jpg

Pobierz
  • 10
@evilbadday: zamontuj urządzenie które będzie na każde trafienie rzutką odpowiadać głośnym krzykiem - przykładowo takim jak ta koza z teledysku Taylor Swift.

Sposobów na jego zbudowanie masz kilka, ale wszystkie opierają się na prostym schemacie - odbiornik sygnału uderzenia przekazuje sygnał do nadajnika dźwięku.

Opcja nr 1
Sejsmometr o ograniczonym zasięgu wychwytywania delikatnych wibracji przekazuje sygnał do urządzenia które odtworzy dźwięk.

Plusy: Głośny dźwięk za każdym razem gdy rzutka doleci do
@teraz_z_kontem: wiesz co, może i masz racje, ale wprowadziliśmy się do tej kamienicy w tym samym czasie, my się zintegrowaliśmy z resztą sąsiadów a on i jego dziewczyna nie. Są w naszym wieku, zapraszałem go już też kiedyś by wpadli do nas na piwo pogadać, poznać sie. Powiedział, że pogada z dziewczyną i się odezwie. Od tego czasu cisza, więc średnio zależy mi na koleżeństwie. Wcześniej sąsiadka załatwiała podłączenie do gazu
@Z0nk0: sposoby dobre tylko zajmujące trochę czasu by to przygotować. Ja chciałbym coś gotowego co nie wymaga zbytnio wysiłku, ale micha się cieszy widząc ludzką pomysłowość