Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kilka lat temu urząd miasta zrobił na własną rękę pomiar geodezyjny działek. Mam wrażenie, że bardzo dużo uciął mojej działki. Niestety nie pokazali nam żadnych mapek i planów działek przed (straszych) i po (nowych).
Mam do Was pytanie, czy mogę ubiegać się o jakąś korekcję wymiarów działek, aby odzyskać swój teren prywatny? Jak tego dokonać?
I czy mogę zarządać wglądu wymiarów działek nowych i tych starych również? Czy jako publiczne instytucje mają obowiązek takie dane wydać? Czy to jest jakoś płatne i gdzie mogę po takie dane iść?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, być może ktoś ma jakieś rady, jestem otwarty na propozycje.

#geodezja #geoportal #ziemia #dzialka #dzialki #grunt #geodeta #geodeci #prawo
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toszamono: urząd po prostu zlecił (urząd miasta) zlecił zrobienie rozgraniczenia dzialek i pomiarów geodezyjnych, tylko własciciel nie miał w to dokładnych wglądów (ile terenu jest czyjeś, a ileś publiczne).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toszamono: info z urzędu i osób z urzędu, widziakem mapkę i jest raczej mocno na moją niekorzyść, w sensie zabrali część terenu prywatnego i wpisali, że to publiczne
@MisiekD: 1. Najprawdopodobniej była to "modernizacja ewidencji gruntów i budynków"
2. Oczywiście, że miałeś w to wgląd, bo operat był wykładany do wglądu. [Art. 24a. PGiK]
3. Nie mają obowiązku Ci takiego czegoś wydać.
4. Możesz spróbować dostać jakieś informacje, ale to bardziej prosząc i może jakaś osoba się znajdzie co Ci pomoże uzyskać jakieś informacje. (starostwo powiatowe)
5. Idź do geodety, niech sprawdzi poprawność wykonania modernizacji. (oczywiście za pieniądze)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: 1. Najprawdopodobniej była to "modernizacja ewidencji gruntów i budynków"
2. Oczywiście, że miałeś w to wgląd, bo operat był wykładany do wglądu. [Art. 24a. PGiK]
3. Nie mają obowiązku Ci takiego czegoś wydać.
4. Możesz spróbować dostać jakieś informacje, ale to bardziej prosząc i może jakaś osoba się znajdzie co Ci pomoże uzyskać jakieś informacje. (starostwo powiatowe)
5. Idź do geodety, niech sprawdzi poprawność wykonania modernizacji. (oczywiście za pieniądze)
@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: może odebrali co swoje? Skąd ta pewność, ze ci coś zabrali? Na geodetę to nie brzmisz..

@augusto-mises: nie jestem geodetą, mam jednak pewne dokumenty, które, mam wrażenie, kompletnie nie zostały ujęte. Albo ktos coś tu grubo nadinterpretował.
@MisiekD: Bez obejrzenia tych dokumentów nie da się nic sensownego powiedzieć. Najlepiej skonsultuj się z geodetą lub opisz sprawę bardziej szczegółowo. Jak zaczniesz grzebać samemu to może dojść tylko do dalszych nieporozumień, a być może geodeta przeprowadzający modernizację lub rozgraniczenie miał podstawę prawną, by to zrobić w ten sposób.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sirEnq: właśnie o to prawo też mi chodzi i jakie tu dokumenty zebrać, by to sprawdzic, dlatwgo też pytam o to gdzie takich geodetycznych dokumentów sprzed lat szukać
@MisiekD: bez geodety ani rusz. Geodeta zgłasza w starostwie że będzie robić coś na danej działce i dostaje wszystkie dokumenty określające twoją działkę. Także te historyczne, sprzed 100 lat. Każdy geodeta który coś tam wykonywał, musiał takie dokumenty oddać i każdy inny w przyszłości je otrzyma.
Sam też możesz je dostać, to kosztuje kilka złotych, ale raczej niewiele Ci to da, poza samymi wymiarami działki.
Często jest tak, że z dziada